REKLAMA
REKLAMA

UWAGA! Od 11 grudnia nowy rozkład jazdy pociągów RZESZÓW – KOMAŃCZA

REGION / PODKARPACIE. Od 11 grudnia 2016 roku zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów na lata 2016/2017. Ofertę przewozową na terenie województwa podkarpackiego będą stanowiły pociągi REGIO zamówione przez Organizatora przewozów – Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

W okresie wakacyjnym Podkarpacki Oddział Przewozów Regionalnych planuje uruchomienie 2 par pociągów na Słowację – Medzilaborce. Pociągi będą kursowały w relacji Rzeszów – Medzilaborce – Rzeszów oraz Sanok – Medzilaborce – Sanok.

rozład

__________________________________________________________________________

Rozkład jazdy pociągów Regio jest efektem wdrożenia założeń nowej umowy przewozowej. W nowym rozkładzie jazdy Podkarpacki Oddział Przewozów Regionalnych uruchomi średnio 110 pociągów dziennie, kursujących głównie na terenie województwa podkarpackiego. Stanowi to wzrost w porównaniu z poprzednim rozkładem. Regularnie będą także kursowały pociągi do Krakowa i Gorlic (województwo małopolskie), Lublina (województwo Lubelskie), a także w okresie wakacyjnym planowane jest połączenie do Medzilaborzec (Słowacja).

Wśród nowych połączeń kolejowych warto wymieć te w relacji Przemyśl – Medyka – Przemyśl. Na tym odcinku będą kursowały 3 pary pociągów (w tym dwie codziennie). Składy wyruszające z Rzeszowa będą po krótkim postoju w Przemyślu jechały dalej do Medyki. Dla podróżnych oznacza to spore ułatwienie bo tym samym oferujemy połączenie bezpośrednie bez konieczności przesiadania się do innego pociągu. Taka sama sytuacja będzie dotyczyła pociągów powrotnych.

Na linii 101 w kierunku Horyńca Zdroju będzie kursował dodatkowo jeden pociąg co w konsekwencji daje nam całotygodniowy obieg pociągów pomiędzy Rzeszowem a Horyńcem Zdrojem.

Dwie pary pociągów, które w poprzednim rozkładzie jazdy kursowały w relacji Rzeszów – Dębica – Rzeszów zostają wydłużone do Tarnowa co daje nam łączną ilość 22 połączeń pomiędzy Rzeszowem a Tarnowem.

sa_-_103

fot. archiwum Esanok.pl

Nadal będą kursowały 3 pary pociągów ze stolicy województwa do Krakowa, a ich czas jazdy, pomimo trwających prac modernizacyjnych, zostanie skrócony o średnio 25 minut przy czym najkrótszy czas jazdy pomiędzy Rzeszowem a Krakowem wyniesie 2 godziny 39 minut.

Dopuszczalna prędkość jazdy pociągów na trasie Rzeszów – Kraków wzrośnie ze 120 do 130 km/h co w konsekwencji spowoduje krótsze czasy jazdy. Na linii 71 do użytku podróżnych został oddany nowy przystanek osobowy – Chmielów Zagumnie, na którym zatrzymują się wszystkie pociągi REGIO. Pomiędzy Rzeszowem a Przemyślem skróci się czas jazdy wszystkim pociągów średnio o 10 minut, przy czym pociąg przyspieszony – „Niedźwiadek” przyjedzie z Przemyśla do Rzeszowa w 69 minut.

Od kwietnia 2016 roku kursuje połączenie w relacji Rzeszów – Gorlice – Jasło, które spotkało się z zainteresowaniem podróżnych w związku z tym połączenie, to będzie kontynuowane. Samorząd Województwa Podkarpackiego w drugiej połowie 2017 roku zamierza przekazać Podkarpackiemu Oddziałowi Przewozów Regionalnych 2 nowoczesne pociągi elektryczne, które docelowo będą obsługiwały połączenia w relacji Rzeszów – Przemyśl – Rzeszów.

Pełny rozkład jazdy pociągów dostępny TUTAJ.

materiały nadesłane

30-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)