REKLAMA
REKLAMA

VIII Wojewódzkie Mistrzostwa Szkół i Ośrodków Specjalnych w Pływaniu Sanok 2016 (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. 22 marca na pływalni MOSiR-u w Sanoku odbyły się VIII Wojewódzkie Mistrzostwa Szkół i Ośrodków Specjalnych w Pływaniu, których organizatorem było Starostwo Powiatowe oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sanoku

, które na celu miały wyłonienie najlepszych zawodników na Mistrzostwa Polski organizowanych przez PTSS „Sprawni Razem”.

Oficjalnego otwarcia Mistrzostw dokonał wicestarosta sanocki Wacław Krawczyk oraz dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Robert Dudek oraz przedstawiciele ds. marketingu z Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku, który ufundował nagrody rzeczowe dla młodych sportowców.

W Mistrzostwach brało udział sześć szkół i ośrodków specjalnych z Podkarpacia: SOSW Krosno, ZSS im. UNICEF z Rzeszowa, SOSW Frysztak, SOSW Brzozów, SOSW Ropczyce oraz gospodarz mistrzostw SOSW Sanok. Brało w nich udział  ok. 50 zawodników i zawodniczek którzy startowali na poszczególnych dystansach i w różnych kategoriach wiekowych.

Pływano na dystansie 25 m. st. dowolnym i st. grzbietowym w kategorii dziewczyn i chłopców (szkoła podstawowa-rocznik 2002 i młodsi). Na dystansie 25 m. st. dowolnym i st. grzbietowym w  kategorii dziewczyn i chłopców (gimnazjum-rocznik 2001, 2000, 1999). Na dystansie 50 m. st. dowolnym i grzbietowym w kategorii dziewczyn i chłopców (szkoła ponadgimnazjalna-rocznik 98 i starsi). Rozegrano również sztafetę 4×25 m. st. dowolnym w których brały udział reprezentacji poszczególnych Ośrodków.

W klasyfikacji drużynowej w VIII Mistrzostwach Szkół Specjalnych Województwa Podkarpackiego w Pływaniu zwyciężył SOSW Sanok pokonując Frysztak II m., Rzeszów III m., Krosno IV m., Ropczyce V m., Brzozów VI m.

Było to ósme zwycięstwo i kolejne mistrzostwo w klasyfikacji drużynowej!

P1060740

Ukoronowaniem zawodów była rozegrana sztafeta 4×25 m. st. dowolnym, którą wychowankowie SOSW w Sanoku w składzie: Wichryk Damian, Florko Kacper, Ciupa Kamil, Makaryk Krystian pokonali z czasem 1:32,04 zdobywając III miejsce i brązowy medal, przegrywając bardzo niewiele ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Krośnie (II miejsce) oraz ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym we Frysztaku (I miejsce).

Najlepszymi zawodnikami SOSW w Sanoku okazali się Sitarz Magdalena zajmując III miejsce i brązowy medal na dystansie 25 m. stylem dowolnym i grzbietowym (szkoła podstawowa), Florko Kacper zajmując II miejsce i srebrny medal na dystansie 25 m. st. dowolnym oraz I miejsce i złoty medal na dystansie 25 m. st. grzbietowym (szkoła podstawowa), Indyk Dominik III miejsce i brązowy medal na dystansie 25 m. st. grzbietowym (szkoła podstawowa), Ziajor Anna zajmując II miejsce i srebrny medal na dystansie 25 m. st. dowolnym i grzbietowym (gimnazjum), Wichryk Damian I miejsce i złoty medal na dystansie 25 m. st.grzbietowym (gimnazjum), oraz Solon Anna która zajęła III miejsce i brązowy medal na dystansie 50 m. st. grzbietowym (szkoła ponadgimnazjalna).

SOSW Sanok występował w składzie: Wichryk Damian, Florko Kacper, Ciupa Kamil, Makaryk Krystian, Indyk Dominik, Ziajor Anna, Solon Anna, Sitarz Magdalena, Nastyn Łukasz. Opiekunami reprezentacji SOSW byli: Ryszard Gosztyła, Dulęba Magdalena, Sidor Beata, Feculak Jolanta, Brzana Artur oraz Stanisław Makarczak.

Bardzo serdecznie dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Sanoku, pracownikom basenu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku, Podkarpackiemu Bankowi Spółdzielczemu w Sanoku oraz wszystkim tym którzy przyczynili się i z sercem zaangażowali w przeprowadzenie VIII Wojewódzkich Mistrzostw Szkół Specjalnych.

Z poważaniem
Dyrektor oraz nauczyciele wych. fiz. SOSW w Sanoku

Materiał nadesłany
Ryszard Gosztyła

23-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)