REKLAMA
REKLAMA

W ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Chory Kamil na pikniku „Dzieci Rządzą” (ZDJĘCIA)

SANOK, WARSZAWA / PODKARPACIE. Pięcioletni Kamilek z Sanoka spędził dzień dziecka w Warszawie na specjalne zaproszenie Ministra Obrony. Razem z bratem i rodzicami brał udział w niedzielnym pikniku „Dzieci Rządzą” zorganizowanym w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Trzy lata temu Kamil zachorował na wirusowe zapalenie mózgu, zapadł w śpiączkę, gdy się wybudził okazało się, że rodzina będzie musiała walczyć żeby chłopiec normalnie chodził. Intensywna rehabilitacja przynosi pierwsze efekty, ale potrzeba więcej ćwiczeń i spotkań ze specjalistami, żeby Kamil mógł sam się poruszać.

Znajomi i sąsiedzi z Dąbrówki gdzie mieszka Kamil, pod koniec lipca organizują charytatywny piknik na jego rzecz. Piknik wsparły już m.in. Opera Narodowa, Rzecznik Praw Dziecka, Łazienki Królewskie, Pałac w Wilanowie, Metro Warszawskie i Polski Instytut Sztuki Filmowej.

indeks7

W wyjątkowy sposób zareagowało Ministerstwo Obrony. Rodzina otrzymała zaproszenie na weekend w Warszawie. To był pierwszy ich wspólny wyjazd na kilka dni. Wcześniej przez całe lata tato i starszy brat Krystian zostawali w domu, a mama i Kamil wyjeżdżali, ale tylko na rehabilitacje do kolejnych szpitali – mówi Elżbieta Mazur, inicjatorka charytatywnej akcji na rzecz chłopca.

W Warszawie rodzina zobaczyła pokaz multimedialny w parku z fontannami na podzamczu, odwiedziła ZOO, zwiedziła centrum stolicy, a w niedzielę wzięła udział w kilkugodzinnym pikniku zorganizowanym przez wszystkie ministerstwa w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Była nawet okazja do spotkania i krótkiej rozmowy z premier Beatą Szydło.

Wszyscy mogliśmy odpocząć. Dzieci świetnie się bawiły. To był bardzo udany weekend, pełen niespodzianek – zaznacza Renata Tomczewska, mama chłopca.

indeks4

Rodzina serdecznie dziękuje przedstawicielom Ministerstwa Obrony i Garnizonu Warszawa za wielką niespodziankę, wspaniałe przeżycia i kilka dni bez myślenia o trudach rehabilitacji.

Dla tych, którzy chcą wesprzeć małego Kamila, będzie taka okazja już za miesiąc. Wówczas 24 lipca zaplanowano Piknik na rzecz Kamila, który odbędzie się podczas otwarcia placu zabaw „Brykalnia” na Dąbrówce, w ramach pierwszej odsłony budżetu obywatelskiego w Sanoku. Wszystkie pieniądze, które uda się zebrać tego dnia będą przeznaczone na rehabilitację Kamila. Jeszcze w czerwcu chłopiec razem z mamą wyjeżdża na dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny do Truskawca na Ukrainie.

Lekarze dają Kamilowi szansę na samodzielne chodzenie. Chłopiec jest równiez podopiecznym Fundacji Czas Nadziei. Każdy może pomóc – Nr subkonta Kamila Tomczewskiego: Fundacja Czas Nadziei PBS Bank 63 8642 1184 2018 0037 4228 0010.

red.

foto: archiwum prywatne

08-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)