REKLAMA
REKLAMA

W Sanoku będziemy czytać „Quo vadis”. Nasza lokalna edycja „Narodowego czytania”

SANOK / PODKARPACIE. Narodowe Czytanie to wspaniała ogólnopolska akcja, w której od kilku lat uczestniczą wszyscy: duzi i mali, prezydent i nauczyciele, aktorzy i uczniowie, politycy i społecznicy, przedstawiciele nauki i zjadacze powszedniego chleba; wszyscy.

Tego dnia przypominamy sobie stronice z klasyki literatury polskiej, wzruszamy się losami bohaterów, znanymi, choć przy okazji wspólnego czytania odkrywanymi na nowo. Język, którego na co dzień, co tu dużo mówić, nie szanujemy, nagle objawia się w pełnej krasie, słowo staje się żywe, iskrzące od znaczeń.

book-1612396_1280

Narodowe Czytanie rozpocznie się w sobotę. W Sanoku będziemy czytać „Quo vadis?” w poniedziałek o godz. 11.00 w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej.
W naszej lokalnej odsłonie Narodowego Czytania udział wezmą burmistrzowie, dyrektor MBP, dyrektorzy miejskich gimnazjów, komendanci policji i straży pożarnej. Kto zgadnie, na czym polega oryginalność naszego samorządowego projektu? Otóż losy Ligii, Marka Winicjusza, Petroniusza, Chilona Chilonidesa, Ursusa, Nerona, Poppei przypomną nam… panowie!
Zapraszamy!

Poniedziałek, godz.11.00. Ogród MBP.

01-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)