REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: Waldemar Och pozostanie przewodniczącym Rady Powiatu Sanockiego. Remis w głosowaniu (FILM, ZDJĘCIA, RETRANSMISJA)

AKTUALIZACJA: Waldemar Och pozostanie przewodniczącym Rady Powiatu Sanockiego. Remis w głosowaniu (FILM, ZDJĘCIA, RETRANSMISJA)

SANOK / PODKARPACIE. Wynikiem 10 do 10 zakończyło się głosowanie radnych nad odwołaniem przewodniczącego Rady Powiatu Sanockiego Waldemara Ocha. Tym samym, stało się jasne, że wniosek grupy ośmiu radnych opozycji został rozpatrzony negatywnie, a szef prezydium zachowa swoją posadę.

Z wnioskiem o odwołanie Waldemara Ocha wystąpiło ośmiu radnych opozycji. W uzasadnieniu wymieniali brak umiejętności przewodniczącego do stawania ponad podziałami politycznymi, stronniczość, niewłaściwe prowadzenie sesji, ignorowanie wniosków opozycji i niedbałe odpowiedzi na interpelacje radnych. Lista mankamentów sprawowania funkcji podana przez wnioskodawców jest bardzo długa. Jednak za najważniejszy argument autorzy wniosku uznają brak aktywności w kwestii wyjaśnienia sprawy korupcji politycznej, czyli głośnej w ostatnich tygodniach w Sanoku afery kupczenia głosami wyborczymi.

Należy uznać, że radny Waldemar Och nie powinien pełnić funkcji przewodniczącego Rady Powiatu Sanockiego. Wnioskujemy o odwołanie go z funkcji i zwracamy się do pozostałych radnych o poparcie – w imieniu wnioskodawców mówił Bogdan Struś, radny powiatowy.

Podczas sesji rozgorzała dyskusja na temat wniosku. Opozycja broniła swojego stanowiska, a koalicja w niczym jej nie ustępowała.

Najbardziej mierzi mnie fakt tej korupcji politycznej. Trwa to od wielu miesięcy i kładzie się cieniem na całą radę – zaznaczał Sebastian Niżnik, radny i jeden z wnioskodawców. – Chciałbym także dodać, że żadna z osób podpisanych pod naszym wnioskiem nie była przesłuchiwana w sprawie kupczenia głosami – podkreślał.

Z kolei radna Alicja Wosik uznała sesję i głosowanie nad wnioskiem za stratę czasu.

Nie widzę podstaw do zarzucania przewodniczącemu czegokolwiek w kwestii prowadzenia sesji – mówiła. – Ponadto nie ma postawionych zarzutów, ani podstawy do odbierania mandatu. Nie stawiajmy się ponad prawem. Wracajmy do pracy, bo to dzisiejsze spotkanie jest stratą czasu – skwitowała radna.

Tę wypowiedź skontrowała Zofia Kordela-Borczyk zaznaczając, że wśród radnych są „równi i równiejsi”, przewodniczący wyłącza mikrofon podczas niewygodnych wypowiedzi, podnosi głos.

Wystarczyło powiedzieć jestem niewinny, z korupcją nie mam nic wspólnego. Wyjdźmy z tej sytuacji z twarzą – apelowała radna opozycji.

Uważam, że przewodniczący znakomicie pełni swoja rolę – zaznaczał Wacław Krawczyk, wicestarosta sanocki.

Dyskusja przy okazji debatowania nad wnioskiem dotknęła także wielu innych tematów. Przewodniczący wyjaśnił sporne kwestie i odpierał zarzuty stawiane przez wnioskodawców. Podczas sesji odniósł się również do przesłuchania w prokuraturze zaznaczając, że nie udzieli żadnych informacji poza tym, co oficjalnie przekazała prokuratura.

Po ponad trzygodzinnym debatowaniu przyszedł czas na głosowanie nad wnioskiem. I tutaj pojawiły się komplikacje. Opozycja wskazywała na przebieg głosowania niezgodny ze statutem. Dlatego wszelkie czynności powtórzono.

Dziesięciu radnych było za odwołaniem przewodniczącego z funkcji i dziesięciu było przeciw – poinformował Marian Futyma, przewodniczący komisji skrutacyjnej.

Głosowanie zakończyło się remisem. Tym samym Waldemar Och zachowa swoją funkcję.
Poprosiliśmy także przewodniczącego o stanowisko w tej sprawie, jednak ten odmówił komentarza.

pao

ZOBACZ TAKŻE:
POWIAT SANOK: Ważą się losy przewodniczącego Rady Powiatu Sanockiego. Oglądaj transmisję na żywo (LIVE)

RETRANSMISJA NADZWYCZAJNEJ SESJI RADY POWIATU SANOCKIEGO

foto: archiwum Esanok.pl

Waldemar Och (po prawej) pozostanie przewodniczącym Rady Powiatu Sanockiego.

09-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)