REKLAMA
REKLAMA

Wernisaż prac podopiecznych SOSW

SANOK / PODKARPACIE. 1 czerwca sanocką filię Biblioteki Pedagogicznej odwiedziły dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sanoku. Ale to nie tylko Dzień Dziecka był powodem tej wizyty.

Dzieci wraz z opiekunami odwiedziły naszą bibliotekę w związku z wystawą „Natura w sztuce” , na którą złożyły się ich prace wykonane pod kierunkiem nauczycielki sztuki Anny Popek.

Autorami prac były dzieci z autyzmem, dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym oraz uczestnicy Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Do realizacji tych prac wykorzystane zostały materiały pochodzenia naturalnego. Wystarczył pomysł, odrobina wyobraźni, by z gałęzi, szyszek, żołędzi, kamieni, piasku, muszelek czy zwykłych, kuchennych przypraw wyczarowane zostały piękne dzieła sztuki.

indeks3

Tworzenie prac na wystawę było dla dzieci ciekawym doświadczeniem, kontakt z żywą materią powodował u nich stymulację różnych zmysłów, które u dzieci z autyzmem często bywają zaburzone. Tworzenie tych prac miało też więc aspekt terapeutyczny.

Ideą przewodnią wystawy było zaprezentowanie szerszej publiczności możliwości tworzenia sztuki z tego, co daje nam przyroda, co znajdziemy dosłownie na wyciągnięcie ręki, bez kupowania często drogich i gotowych materiałów w sklepie. To również zwrócenie uwagi na ekologiczne podejście do życia, poszanowanie natury a więc zwrócenie uwagi na ochronę naszego środowiska. W czasie pobytu w bibliotece dzieci wykonały 3 dodatkowe prace z patyczków, szyszek i kuchennych przypraw, które ofiarowały pracownikom biblioteki. Stały się one uzupełnieniem wystawy i podziękowaniem za kilkuletnią już współpracę między placówkami.

indeks4

Dla dzieci przygotowany został poczęstunek, a na zakończenie spotkania wszyscy jego uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki od biblioteki. Wystawę prac dzieci można oglądać w holu biblioteki do końca sierpnia.

materiały nadesłane

08-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)