REKLAMA
REKLAMA

Wielkie serca i wielka kwota 15 tys. zł do podziału dla rodziny Miłoszka i Marcinka! (FILM, ZDJĘCIA)

Wielkie serca i wielka kwota 15 tys. zł do podziału dla rodziny Miłoszka i Marcinka! (FILM, ZDJĘCIA)

ZAŁUŻ / PODKARPACIE. 9 letni Miłosz, chory na nowotwór mózgu i 9 letni Marcin, który od urodzenia cierpi na wodogłowie, przepuklinę oponowo – rdzeniową i padaczkę. Ci dwaj mieszkańcy Załuża są głównymi bohaterami tego materiału.  Dla nich zorganizowano bal charytatywny.

A zrobiło to konkretnie Stowarzyszenie Mieszkańców i Sympatyków Załuża przy współpracy z mieszkańcami jednych z najmniejszych miejscowości z naszego powiatu czyli wspomnianego Załuża, Wujskiego i Tyrawy Wołoskiej. Impreza staje się cykliczną, z roku na rok liczba gości i darczyńców się zwiększa, co daje fantastyczny efekt. Do tej pory udało się uzbierać 15 tys. zł. Trwają jednak jeszcze licytacje przedmiotów. Pieniądze na leczenie chłopców można ponadto wpłacać na specjalne konto bankowe.Mile widziane są bezpośrednie darowizny pieniężne, dla chłopców które przekazywać można min. na konto bankowe stowarzyszenia: 29 2030 0045 1110 0000 0384 2820 z dopiskiem „Darowizna dla Marcinka i Miłoszka”.– Aż tak spektakularnego sukcesu nikt się nie spodziewał. Wiadomo było jednak, że przy takiej frekwencji rekord zysku z ubiegłorocznej imprezy jest w naszym zasięgu – mówi Tomasz Gankiewicz, sołtys Załuża i jednocześnie wiceprezes stowarzyszenia.

Organizatorzy w osobie trzech uroczych Aniołków Sołtysa: Joanny Gankiewicz, Iwony Pawłowskiej i Edyty Nowakowskiej przy współpracy z sołtysem i miejscowym Stowarzyszeniem Mieszkańców i Sympatyków Załuża oraz Kołem Gospodyń Wiejskich zarażali swoim entuzjazmem dosłownie wszystkich, gromadząc wokół przedsięwzięcia potężne grono sprzymierzeńców. W skład tego „pospolitego ruszenia” weszły ich rodziny, znajomi, odwiedzane przez nich i proszone o pomoc firmy, urzędy, instytucje, artyści i osoby prywatne i jak zwykle wspaniały zespół muzyczny SAMI SWOI.

Pomimo większej skali, a co za tym idzie większych nakładów, podobnie jak w latach ubiegłych całość imprezy udało się zorganizować bez naruszania puli środków zebranych z biletów-cegiełek, które były podstawowym źródłem dochodu i w całości trafią na zakładany cel.

Większość potrzebnych do organizacji balu elementów została pozyskana nieodpłatnie, a za pozostałe zapłacili sponsorzy. Dodatkowym źródłem zysków były datki wrzucane do puszki i przeprowadzane w  trakcie eventu licytacje przedmiotów i usług ofiarowanych na ten cel przez licznych ofiarodawców.

Najdrożej bo za kwotę 420 zł udało się sprzedać oryginalną koszulkę sanockiej drużyny hokejowej  z autografami całej drużyny, przekazaną przez Stowarzyszenie Kibiców Sanockiego Hokeja.

Ciekawymi pozycjami aukcji były też zorganizowane przez dzielnych strażaków o złotych sercach atrakcje dla miłośników zwiększonej dawki adrenaliny, są to: nurkowanie z instruktorem, atrakcje NATURA PARKU w Stężnicy w postaci parku linowego i skoku na wahadle, jazda quadem po prywatnym torze ATRAKCJE BIESZCZADY Pana Franciszka Laska z Brzozowa czy przejażdżka motorówką po zalewie solińskim.

O wielu licytowanych atrakcjach pisaliśmy już wcześniej: http://esanok.pl/2016/niech-zyje-bal-zmiana-miejsca-zabawy-atrakcyjne-przedmioty-na-aukcji-00e2mp.html , ale warto wspomnieć i podziękować jeszcze niewymienianym wcześniej ofiarodawcom takim jak: domki wypoczynkowe OSTOJA KARLIKÓW, Podkarpacki Bank Spółdzielczy, Pracownia i Galeria Rękodzieła Artystycznego ZAUŁEK SZTUKI Pani Justyny Kurkarewicz, Sanok ul. Lipińskiego 22, Gabinet Kosmetyczny IZABELA Izabeli Kopczak, Sanok ul. Błonie 1, Sklep Kosmetyczny WAREX, Sanok ul. Grzegorza 2, Salon Fryzur NAOMI, Sanok, ul. J. Pawła II 54, Centrum Dietetyczne NATURA HOUSE, Sanok, ul. Mickiewicza 36, sanockie kwiaciarnie NERINA ul. Grzegorza 2/3 i EVGARDEN ul. Kochanowskiego 25, sklep DEKORATOR, ul. K. Wielkiego 6, zakład FOTO STUDIO KOLOR Marek Zakrzewski, ul. Kochanowskiego 25, Sklep „U PELI” Dorota Bogusz, WETLINA, sklep z art. Gospodarczymi w GALERII POSADA, MARKOS BUS przewozy na trasie Sanok – Kraków,  Zespół Szkół nr 1, im. Karola Adamieckiego w Sanoku, Warsztaty Terapi Zajeciowej w Huzelach czy nigdy nie odmawiająca nam wsparcia stacja paliw ADAP, Sanok ul. Królowej Bony.

Poza ofiarodawcami przedmiotów licytowanych nie można pominąć firm które przekazały składniki z których przygotowano poczęstunek dla gości tego wieczoru. I tak w gronie na stałe wspierającym już imprezę mamy sanockie hurtownie mające siedzibę na giełdzie przy ulicy Bema: hurtownia art. spożywczych JURGO oraz OMEGA, hurtownie owocowo-warzywne Pani HALINY BUŁDAK oraz Pana MARIUSZA MAŚLAKA a także z tej samej branży hurtownia SAN-FRUT Tomasza Wegrzyna, Sanok, ul. Okulickiego 2, hurtownia mięsa i wędlin DOMICELA, masarnia TROJA z Zagórza i ZYGMUNT z Ustrzyk Dolnych, Piekarnia MIKOSZ z Zarszyna.

Nowe firmy i osoby w tym gronie to: Restauracja BARTEK która przygotowała 250 przepysznych pasztecików do barszczyku, Gospodarstwo Rolne Państwa Tadeusza i Janiny Łonyszyn, market INTERMARCHE z siedziba w GALERII POSADA, firma F. DYSTRYBUCJA Wioletty i Józefa Fal, rozprowadzająca wody IWONICZANKA. Środki finansowe na opłacenie pozostałych kosztów wyasygnowały firmy: TRI POLAND, sieć aptek OMEGA oraz BIESZCZADZKA SKOK. Wyrazy uznania za pomoc organizacyjna należą się też szefom i urzędnikom Gminy Sanok oraz Urzędu Miasta Sanoka.

– Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim wyżej wymienionym oraz uczestnikom zabawy, a szczególnie tym „szalejącym” na licytacjach i dzielą się z nimi radością i satysfakcją jaką daje niesienie pomocy innym. Zebrane pieniądze będą podzielone pomiędzy rodziców obydwóch chłopaków – stwierdza zdecydowanie szczęśliwy T. Gankiewicz.Mile widziane są bezpośrednie darowizny pieniężne, dla chłopców które przekazywać można min. na konto bankowe stowarzyszenia: 29 2030 0045 1110 0000 0384 2820 z dopiskiem „Darowizna dla Marcinka i Miłoszka”.foto: Stowarzyszenie Mieszkańców i Sympatyków Załuża

14-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)