REKLAMA
REKLAMA

Wlał do baków olej opałowy zamiast napędowego

Podczas kontroli drogowej funkcjonariusze Urzędu Celnego z Krosna zatrzymali pojazdy napędzane olejem opałowym. Używanie oleju opałowego jako napędowego to zmiana przeznaczenia wyrobu akcyzowego, niezgodna z przepisami.

15 marca br. funkcjonariusze Służby Celnej z Urzędu Celnego w Krośnie, prowadząc działania kontrolne na drodze wojewódzkiej nr 897,  zatrzymali do kontroli w powiecie krośnieńskim 2 ciągniki przystosowane do prac leśnych.

Mundurowi postanowili skontrolować pojazdy pod kątem paliwa. Przeprowadzone przez nich próby polowe a także czerwony kolor paliwa potwierdziły, że w zbiornikach paliwa pojazdów znajduje się olej opałowy.  Zgodnie z przepisami, olej ten powinien być wykorzystywany zgodnie z jego przeznaczeniem do celów grzewczych.

Funkcjonariusze przeszukali także teren posesji właściciela obydwu pojazdów. Tam, w zbiornikach kolejnych 2 pojazdów, stwierdzili także olej opałowy zamiast napędowego.

Właściciel pojazdów, który zmieniał przeznaczenie oleju opałowego odpowie w związku z art. 73 a Kodeksu karnego skarbowego.

W toku prowadzonych czynności, funkcjonariusze Służby Celnej ujawnili łącznie 825 litrów oleju opałowego.

Okoliczności tej sprawy wyjaśni dalsze postępowanie prowadzone przez Urząd Celny w Krośnie.

Różnica w opodatkowaniu olejów, w zależności od ich przeznaczenia różnymi stawkami akcyzy lub zwolnionych od tego podatku powoduje, że zdarzają się przypadki omijania przepisów i niepłacenia należnego podatku. Służba Celna prowadzi działania ukierunkowane na wykrywanie i zwalczanie tego rodzaju oszustw paliwowych.

Na terenie posesji stwierdzono także zapasy paliwa w zbiorniku typu „Mauser"

Na terenie posesji stwierdzono także zapasy paliwa w zbiorniku typu „Mauser”

IC w Przemyślu

18-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)