REKLAMA
REKLAMA

Wlał do baków olej opałowy zamiast napędowego

Podczas kontroli drogowej funkcjonariusze Urzędu Celnego z Krosna zatrzymali pojazdy napędzane olejem opałowym. Używanie oleju opałowego jako napędowego to zmiana przeznaczenia wyrobu akcyzowego, niezgodna z przepisami.

15 marca br. funkcjonariusze Służby Celnej z Urzędu Celnego w Krośnie, prowadząc działania kontrolne na drodze wojewódzkiej nr 897,  zatrzymali do kontroli w powiecie krośnieńskim 2 ciągniki przystosowane do prac leśnych.

Mundurowi postanowili skontrolować pojazdy pod kątem paliwa. Przeprowadzone przez nich próby polowe a także czerwony kolor paliwa potwierdziły, że w zbiornikach paliwa pojazdów znajduje się olej opałowy.  Zgodnie z przepisami, olej ten powinien być wykorzystywany zgodnie z jego przeznaczeniem do celów grzewczych.

Funkcjonariusze przeszukali także teren posesji właściciela obydwu pojazdów. Tam, w zbiornikach kolejnych 2 pojazdów, stwierdzili także olej opałowy zamiast napędowego.

Właściciel pojazdów, który zmieniał przeznaczenie oleju opałowego odpowie w związku z art. 73 a Kodeksu karnego skarbowego.

W toku prowadzonych czynności, funkcjonariusze Służby Celnej ujawnili łącznie 825 litrów oleju opałowego.

Okoliczności tej sprawy wyjaśni dalsze postępowanie prowadzone przez Urząd Celny w Krośnie.

Różnica w opodatkowaniu olejów, w zależności od ich przeznaczenia różnymi stawkami akcyzy lub zwolnionych od tego podatku powoduje, że zdarzają się przypadki omijania przepisów i niepłacenia należnego podatku. Służba Celna prowadzi działania ukierunkowane na wykrywanie i zwalczanie tego rodzaju oszustw paliwowych.

Na terenie posesji stwierdzono także zapasy paliwa w zbiorniku typu „Mauser"

Na terenie posesji stwierdzono także zapasy paliwa w zbiorniku typu „Mauser”

IC w Przemyślu

18-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)