REKLAMA
REKLAMA

Wtargnięcia na jezdnię i przechodzenie w miejscach niedozwolonych

PODKARPACIE. W sobotę na terenie województwa podkarpackiego policjanci prowadzili działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Podczas akcji zwracali uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych i rowerzystów. Byli również surowi wobec kierujących jednośladami

, którzy przejeżdżali przez przejście dla pieszych i wobec pieszych, którzy przechodzili w miejscach niedozwolonych. Funkcjonariusze ruchu drogowego ujawnili ponad 700 wykroczeń popełnionych przez kierujących samochodami, rowerzystów i pieszych.

Podkarpaccy policjanci podczas akcji skierowanej wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego ujawnili 707 wykroczeń popełnionych przez użytkowników dróg.

– 500 naruszeń popełnili kierowcy samochodami,
– 51 naruszeń popełnili rowerzyści,
– piesi byli sprawcami 156 wykroczeń.

Rowerzyści zostali ukarani 24 mandatami karnymi, skierowano też przeciwko nim 9 wniosków o ukaranie do sądu. Ich najczęstsze przewinienie to przejeżdżanie oznakowanego przejścia dla pieszych.

Działania te kolejny raz potwierdziły, że najczęstsze przewinienia pieszych to wchodzenie na jezdnię zza pojazdu, wtargnięcie na jezdnię, przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym i niestosowanie się do sygnalizacji. 109 pieszych zostało ukaranych mandatami karnymi.

KWP

08-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)