REKLAMA
REKLAMA

Wyłudzili wizy na podstawie podrobionych dokumentów

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sanoku prowadząc kontrolę legalności pobytu cudzoziemców w Polsce, w ciągu jednego dnia ujawnili dwie osoby, które nielegalnie przebywały na terenie naszego kraju posługując wyłudzonymi wizami pracowniczymi.

Wizy uzyskali na podstawie podrobionych dokumentów. W okolicy miejscowości Lipowica (gmina Dukla) strażnicy graniczni wylegitymowali 48 – letnią obywatelkę Ukrainy. Zgodnie z posiadanymi dokumentami kobieta miała udać się do pracy na terenie województwa pomorskiego, ale sama przyznała, że w rzeczywistości jechała do Włoch. Ponadto podczas szczegółowej weryfikacji jej dokumentów okazało się, że jej zezwolenie na pracę w Polsce jest podrobione.

Jeszcze w tym samym dniu (tj. 10 sierpnia) strażnicy graniczni z Sanoka, prowadząc kontrolę legalności pobytu w okolicy miejscowości Bachórz (gmina Dynów), zatrzymali 24 – letniego obywatela Ukrainy. Podobnie jak we wcześniejszym przypadku, cudzoziemiec posługiwał się podrobionym dokumentem – zaproszeniem do współpracy wystawionym przez firmę usługową ze Szczecina. Mężczyzna również nie miał zamiaru udać się do pracy na terenie Polski a jechał do Włoch.

Za posługiwanie się fałszywymi dokumentami zatrzymani cudzoziemcy zostali skazani na karę pozbawiania wolności.

Ponadto Komendant z Placówki SG w Sanoku wydał obojgu decyzje o unieważnieniu wiz oraz o zobowiązaniu do powrotu na Ukrainę z jednoczesnym zakazem wjazdu na teren Polski przez okres pół roku. Od początku tego miesiąca strażnicy graniczni z Sanoka prowadząc kontrolę legalności pobytu wylegitymowali 51 osób – 4 spośród nich przebywały na terenie naszego kraju nielegalnie.

14-98029

BOSG

17-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)