REKLAMA
REKLAMA

Wywrotka motocyklisty w Szczawnem

SANOK / PODKARPACIE. Pogoda sprawia, że na drogach bardzo często można spotkać rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. Jazda jednośladem jest niewątpliwie przyjemnością, pod warunkiem, że przestrzegamy podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz przepisów w ruchu drogowym.

Lato to okres, kiedy liczba rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów poruszających się po drogach jest duża. Kierujący jednośladami i samochodami powinni pamiętać o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, zasad bezpieczeństwa i wzajemnym szacunku na drodze. Pamiętajmy o tym, że rowerzyści i motocykliści należą do niechronionych uczestników ruchu drogowego. W razie wypadku drogowego są narażeni na poważne niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a niekiedy i życia.

Wczoraj, 2 sierpnia w Szczawnem, około godz. 17.20 doszło do zdarzenia drogowego, w wyniku którego ucierpiał motocyklista. Kierujący hondą, na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków i stracił panowanie nad pojazdem. W efekcie wpadł w poślizg i się przewrócił. 22-letni kierujący złamał lewą rękę. Został ukarany mandatem w wysokości 400 zł.

Dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego przypominamy wszystkim użytkownikom dróg o stosowaniu się do przepisów. Zarówno kierujący samochodami jak i jednośladami mają takie same prawa na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych. Wzajemny szacunek i zdrowy rozsądek kierujących, pomoże każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu. Brawura na drodze w większości przypadków kończy się nieszczęściem.

kwp

KPP Sanok

foto: archiwum KWP

03-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)