REKLAMA
REKLAMA

Wywrotka motocyklisty w Szczawnem

SANOK / PODKARPACIE. Pogoda sprawia, że na drogach bardzo często można spotkać rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. Jazda jednośladem jest niewątpliwie przyjemnością, pod warunkiem, że przestrzegamy podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz przepisów w ruchu drogowym.

Lato to okres, kiedy liczba rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów poruszających się po drogach jest duża. Kierujący jednośladami i samochodami powinni pamiętać o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, zasad bezpieczeństwa i wzajemnym szacunku na drodze. Pamiętajmy o tym, że rowerzyści i motocykliści należą do niechronionych uczestników ruchu drogowego. W razie wypadku drogowego są narażeni na poważne niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a niekiedy i życia.

Wczoraj, 2 sierpnia w Szczawnem, około godz. 17.20 doszło do zdarzenia drogowego, w wyniku którego ucierpiał motocyklista. Kierujący hondą, na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków i stracił panowanie nad pojazdem. W efekcie wpadł w poślizg i się przewrócił. 22-letni kierujący złamał lewą rękę. Został ukarany mandatem w wysokości 400 zł.

Dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego przypominamy wszystkim użytkownikom dróg o stosowaniu się do przepisów. Zarówno kierujący samochodami jak i jednośladami mają takie same prawa na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych. Wzajemny szacunek i zdrowy rozsądek kierujących, pomoże każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu. Brawura na drodze w większości przypadków kończy się nieszczęściem.

kwp

KPP Sanok

foto: archiwum KWP

03-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)