REKLAMA
ZS2
REKLAMA

Z ortografią za pan brat

BESKO / PODKARPACIE. Już po raz dziewiąty w Zespole Szkół w Besku miał miejsce finał konkursu ortograficzno-
informatycznego „Wirtualne potyczki ortograficzne”

(15 bm.). Głównym celem konkursu jest wykorzystywanie przez uczniów programów komputerowych do poszerzania swojej wiedzy i rozwijania umiejętności polonistycznych, zwłaszcza tych dotyczących znajomości zasad polskiej ortografii, a w tym roku także życia i twórczości Henryka Sienkiewicza. Konkurs został objęty patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie prezentacji komputerowej w programie PowerPoint zawierającej od 5 do 10 różnych ćwiczeń ortograficznych lub dotyczących naszego noblisty.

W konkursie wzięło udział 38 uczniów ze szkół podstawowych, 17 z gimnazjów i 4 ze szkół ponadgimnazjalnych, którzy przygotowali w sumie 38 prezentacji konkursowych.

2

Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali:

I miejsce – Daria i Weronika Semenowicz ze Szkoły Podstawowej w Besku, Miłosz i Hubert Bajgier z Gimnazjum w Besku, Marcjanna Malec z II LO w Sanoku i Klaudia Prach z Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym;

II miejsce – Mateusz Putyra ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sanoku, Zuzanna Zarzyka z Gimnazjum Nr 2 w Sanoku, Dagmara Jankowska i Anna Siemieńska z I LO w Sanoku;

III miejsce – Izabela Wójcik i Roksana Benewiat ze Szkoły Podstawowej w Hoczwi, Łukasz Dołżycki ze Szkoły Podstawowej w Komańczy, Szymon Mikołajczak z Gimnazjum w Średniej Wsi.

Wyróżnienia otrzymali:

– Małgorzata Babiak i Jakub Małek ze Szkoły Podstawowej w Długiem,
– Patrycja Garbińska ze Szkoły Podstawowej w Jaćmierzu,
– Julia Herbut z Gimnazjum w Brzozowie,
– Łukasz Data i Dawid Poławski z Gimnazjum Nr 4 w Sanoku.

1

Podczas finału zorganizowano także dodatkowy konkurs – przedstawiciele poszczególnych szkół rozwiązywali na czas prezentację z zadaniami ortograficznymi przygotowanymi przez organizatorów. Zwycięzcami tej części konkursu zostali: Aleksandra Leszczyńska ze Szkoły Podstawowej w Besku, Miłosz Bajgier z Gimnazjum w Besku oraz Dagmara Jankowska z I LO w Sanoku.

Pomysłodawcą konkursu oraz głównym organizatorem jest dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Średniej Wsi – Robert Miszczak – były doradca metodyczny języka polskiego współpracujący z Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sanoku. W skład  zespołu organizacyjnego weszły również: Anna Adamiak – doradca metodyczny języka polskiego z CDN-u w Sanoku oraz Renata Małek – polonistka z Gimnazjum w Besku.

Fundatorem najcenniejszych nagród był pan Marek Lenart – przedstawiciel wydawnictwa MAC Edukacja.  Jak co roku uczestników i opiekunów konkursu gościł w swojej placówce  dyrektor Zespołu Szkół w Besku pan Arkadiusz Nycz.

Nauczyciele uczestniczący wraz z uczniami w finale konkursu podkreślali, że wykorzystywanie technologii komputerowej w nauczaniu języka polskiego (a także innych przedmiotów szkolnych) to przyszłość polskiej oświaty, a dzięki temu konkursowi zarówno uczniowie,  jak i nauczyciele odkrywają nowe możliwości zastosowania komputera w nauczaniu.

materiały nadesłane

23-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym: