REKLAMA
STALNEY
REKLAMA

ZAGORZ24.PL: Pomysł na świetlicę terapeutyczną dla dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera

ZAGORZ24.PL / PODKARPACIE. W gminie Zagórz zrodził się pomysł utworzenia w Wielopolu świetlicy terapeutycznej wsparcia dziennego dla dzieci z z autyzmem oraz zespołem Aspergera. Koszt przedsięwzięcia to blisko  662 tysiące, zaś wkład własny gminy to 39 tysięcy złotych.

Wniosek o dofinansowanie projektu „Poprawa dostępności do usług wsparcia rodziny i pieczy zastępczej w gminie Zagórz” w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Rzeszowie złożono w połowie czerwca. W ramach przedsięwzięcia powstanie świetlica terapeutyczna wsparcia dziennego w Wielopolu, gdzie zostałby zatrudniony asystent rodziny, pracownik socjalny oraz oligofrenopedagog.

W ramach projektu odbywałyby się między innymi zajęcia z języka angielskiego oraz ojczystego, logopedyczne, a także socjoterapeutyczne. Co najważniejsze taka opieka byłaby świadczona nieodpłatnie – mówi Maciej Długosz, pracownik socjalny z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zagórzu.

Według badań z roku na rok jest coraz więcej dzieci dotkniętych autyzmem i zespołem Aspergera, nie tylko w naszej gminie ale także w całym kraju. Potrzebują one specjalistycznej opieki, a dotychczasowe usługi są niewystarczające – dodaje.

Obecnie MGOPS czeka na rozstrzygnięcie konkursu na dofinansowanie projektu, które zaplanowano na grudzień tego roku. Warto dodać, że koszt przedsięwzięcia to niespełna 662 tysiące złotych. Wkład własny gminy Zagórz to 6 proc. wartości projektu, czyli 39 tysięcy.

classroom-658002_960_720

01-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)