REKLAMA
REKLAMA

Załamanie pogody. Plaga kolizji na drogach powiatu sanockiego

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Wczoraj na terenie powiatu sanockiego doszło do ośmiu kolizji. Opady deszczu spowodowały znaczne utrudnienia na drogach. Policja apeluje o rozważną jazdę oraz zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzających pojazdów.

Pamiętajmy, że na mokrej nawierzchni droga hamowania jest znacznie wydłużona.

Na drogach powiatu sanockiego wczoraj panowały trudne warunki. Opady deszczu znacznie ograniczały widoczność oraz wydłużały drogę hamowania. Zgodnie z zapowiedziami dziś nie ma co liczyć na poprawę pogody. Policja przypomina o zachowaniu ostrożności.

Wczoraj na terenie powiatu doszło do ośmiu kolizji drogowych.

– Pierwsza miała miejsce w Zagórzu na ul. Składowej przed godz. 10.  Kierujący pojazdem marki Skoda nie zachował dostatecznej ostrożności i podczas cofania najechał na latarnię oświetleniową.

– Do kolejnej kolizji doszło około godz. 10.30 w Sanoku w okolicy skrzyżowania ulic Jagiellońskiej i Podgórze. Kierująca volkswagenem zjechała na chodnik, a następnie uszkodziła dwa słupki.

– Pięć minut później w Sanoku przy ul. Jana Pawła II kierujący fiatem włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się pojazdowi marki Volkswagen doprowadzając do zderzenia.

– O godz. 12.35 w Sanoku przy skrzyżowaniu ul. Mickiewicza i Kościuszki kierująca mazdą nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu autobusowi powodując kolizję drogową.

– Kwadrans przed godz. 16. na ul. Królowej Bony w Sanoku kierująca toyotą nie zachowała bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechała na jego tył.

– Przed godz. 17. na skrzyżowaniu ul. Przemyskiej z Witkiewicza w Sanoku kierująca hondą również nie zachowała bezpiecznej odległości najeżdżając na tył samochodu poprzedzającego.

– O godz. 22.25 w Sanoku na ul. Jagiellońskiej kierujący samochodem marki Suzuki nie dostosował prędkości do warunków na drodze, w efekcie wpadł w poślizg i doprowadził do zderzenia z samochodem jadącym z naprzeciwka.

– Na ul. Kolejowej w Sanoku, o godz. 23, kierujący samochodem marki Renault nie dostosował prędkości do warunków atmosferycznych i wpadając w poślizg uderzył w znak drogowy oraz ogrodzenie posesji.

Policja apeluje o ostrożną i rozważną jazdę, a także dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Opady deszczu mogą powodować, że drogi będą śliskie, a widoczność ograniczona. Pamiętajmy o tym, że nic nie zastąpi zdrowego rozsądku i przezorności.

640583012

KPP Sanok
foto: archiwum KPP Sanok

28-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)