REKLAMA
REKLAMA

ZARSZYN24.PL: Ulice w Nowosielcach. Dokumenty wymienimy w przyszłym roku

ZARSZYN24.PL / PODKARPACIE. Od przyszłego roku w  Nowosielcach w gminie Zarszyn będą obowiązywać nazwy ulic. Zmiany wiążą się także z koniecznością wymiany dokumentów.

Nowosielce są kolejną miejscowością w gminie Zarszyn, która doczeka się ulic. Taki krok to przede wszystkim ułatwienie podczas przygotowywania list wyborczych.

– Obecnie jest spory chaos. Jeśli ktoś nie zna danej miejscowości, nie jest w stanie odnaleźć odpowiedniego adresu po numerze domu. Dlatego jest mnóstwo takich przykładów, gdzie obok budynku oznaczonego np. nr 360 jest kolejny, na którym już widnieje nr 150 – wyjaśniał początkiem roku Jan Stokłosa, sołtys Nowosielec.

Jednym słowem nazwy ulic pozwolą usystematyzować infrastrukturę miejscowości. Najczęściej odzwierciedlają tradycje bądź bliskość charakterystycznych obiektów. I tak wśród nazw znalazły się takie ulice jak: Parkowa, Sąsiedzka, Handlowa, Cerkiewna, Świętego Floriana czy Dworska.

111

Od nowego roku w Nowosielcach będą obowiązywały nazwy ulic. Wiąże się to także z koniecznością wymiany dokumentów.

Najważniejsza droga w miejscowości, czyli krajowa 28, będzie nosiła nazwę Heleny Gniewosz. Była ostatnią właścicielką majątku w Nowosielcach. To ona oddała 10 morgów ziemi pod budowę kościoła parafialnego oraz plebanii. Została także odznaczona srebrnym krzyżem za pracę społeczną. Nazwanie głównej ulicy jej imieniem to wyraz pamięci i wdzięczności.

Ostatnie zmiany w proponowanych nazwach wprowadzono na zebraniu wiejskim 26 sierpnia.

Podjęliśmy trzy uchwały. Ostatecznie skrócono ulice Cerkiewną, a wydłużono Świętego Floriana. Z planu usunęliśmy ulicę Ogrodową. Przy niej stoi tylko jeden dom, dlatego też będzie on przypisany do sąsiedniej ulicy Nadbrzeżnej – informuje Jan Stokłosa.

Poprawki już przekazano geodecie.

W stosunku do innych miejscowości w gminie, w Nowosielcach mamy największą liczbę ulic. Będą obowiązywały od nowego roku. Wiąże się to także z koniecznością wymiany dokumentów. Według ustaleń mieszkańcy poniosą tylko koszt zdjęcia do dowodu osobistego, natomiast koszty związane z wydaniem dokumentu pokryje gmina – kwituje sołtys.

pao 

05-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)