REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Zaskroniec gigant buszował na działkach (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK: Zaskroniec gigant buszował na działkach (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK: Blisko 2 metrowego zaskrońca widziano na ternie ogródków działkowych na Jerozolimie. Gad wywołał spore zainteresowanie, bo tak duże osobniki spotykane są dość rzadko, choć samice zaskrońca zwyczajnego mogą osiągać długość do 1,5 m, a samce do 1 m.

DSC00396
Mieczysław Wilk jest właścicielem działki od początku istnienia Ogródków Działkowym imienia Jana III Sobieskiego na Jerozolimie. Na działce bywa bardzo często, ale nigdy nie natknął się na tak dużego zaskrońca. Dzień 12 sierpnia zapamięta jednak na długo. Osobiście zobaczył gada około godz. 16, choć wcześniej wnuczek poinformował go, że widział jakiegoś węża.

Swoimi rozmiarami budził on prawdziwy respekt. Miał około 2 m długości i potężny łeb.
– Gad wyszedł chyba na sesję zdjęciową, bo wygrzewał się na słońcu – śmieje się działkowicz.
Byłem kilkanaście metrów od niego. Patrzył na mnie. Złapałem szybko aparat, który miałem przy sobie i zrobiłem zdjęcia oraz filmik.

DSC00400

Sąsiad działkowicza wezwał Straż Miejską
Strażnicy przyjechali natychmiast, ale nie podjęli interwencji, gdyż nie mieli pewności z jakim wężem mają do czynienia. Wezwano weterynarza z Leska Karola Kusala . Informacja o wielkim gadzie w mgnieniu oka rozniosła się po całej Jerozolimie, wzbudzając powszechne zainteresowanie działkowiczów.

Weterynarz po zapoznaniu się ze zdjęciami i filmem uspokoił wszystkich. Okazało się, że to duży zaskroniec zwyczajny. Te węże mogą dorastać do takich rozmiarów, choć najczęściej spotykane osobniki są mniejsze.

Zaskrońca nie szukano, bo te węże nie są jadowite i nie stanowią zagrożenia dla ludzi.

Fot. Mieczysław Wilk

 

18-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)