REKLAMA
REKLAMA

Zawody, które dają szansę na rozwój kariery

SANOK / PODKARPACIE. W dniach 20-21 lutego 2016 r. odbędą się Ogólnopolskie Zawody Dzieci – Finały OTTO ICE CHALLENGE – Sanok w łyżwiarstwie szybkim na torze długim To już piąta, finałowa edycja tych zawodów, rozgrywana tym razem w Sanoku.

LOGO-ICECelem zawodów jest aktywizacja klubów sportowych do organizowania naborów i selekcji, oraz stworzenie możliwości startu zawodnikom nieposiadającym limitów czasowych, uprawniających do startu w Pucharze Polski bądź Ogólnopolskich Zawodach Kwalifikacyjnych.

Konkurencje będą podzielone na 6 kategorii wiekowych: 10 lat i młodsi, 11, 12, 13, 14 i 15 lat. Dystanse w zależności od kategorii od 100m do 1500m rozgrywane będą indywidualnie, w wielobojach oraz sztafetach i biegach drużynowych.

W zawodach wystartuje ponad 200 zawodników. Każdego dnia odbędzie się ponad 20 biegów.

Oprócz pucharów, medali i dyplomów, sponsor zawodów firma OTTO – Kobierzyce ufundowała dla zwycięzców stroje łyżwiarskie oraz łyżwy. Najlepsi w poszczególnych kategoriach wyjadą na Zawody „Viking Race” do holenderskiego Heerenveen. Zawody te uznawane są za nieoficjalne Mistrzostwa Europy w kategoriach 10-16 lat, a udział w nich bierze kilkanaście krajów europejskich.

materiały nadesłane

12-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)