REKLAMA
ZS2 Zamek Lesko
PBS ZSL
REKLAMA

Zawody, które dają szansę na rozwój kariery

SANOK / PODKARPACIE. W dniach 20-21 lutego 2016 r. odbędą się Ogólnopolskie Zawody Dzieci – Finały OTTO ICE CHALLENGE – Sanok w łyżwiarstwie szybkim na torze długim To już piąta, finałowa edycja tych zawodów, rozgrywana tym razem w Sanoku.

LOGO-ICECelem zawodów jest aktywizacja klubów sportowych do organizowania naborów i selekcji, oraz stworzenie możliwości startu zawodnikom nieposiadającym limitów czasowych, uprawniających do startu w Pucharze Polski bądź Ogólnopolskich Zawodach Kwalifikacyjnych.

Konkurencje będą podzielone na 6 kategorii wiekowych: 10 lat i młodsi, 11, 12, 13, 14 i 15 lat. Dystanse w zależności od kategorii od 100m do 1500m rozgrywane będą indywidualnie, w wielobojach oraz sztafetach i biegach drużynowych.

W zawodach wystartuje ponad 200 zawodników. Każdego dnia odbędzie się ponad 20 biegów.

Oprócz pucharów, medali i dyplomów, sponsor zawodów firma OTTO – Kobierzyce ufundowała dla zwycięzców stroje łyżwiarskie oraz łyżwy. Najlepsi w poszczególnych kategoriach wyjadą na Zawody „Viking Race” do holenderskiego Heerenveen. Zawody te uznawane są za nieoficjalne Mistrzostwa Europy w kategoriach 10-16 lat, a udział w nich bierze kilkanaście krajów europejskich.

materiały nadesłane

12-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)