REKLAMA
REKLAMA

Zawody z zakresu pierwszej pomocy. Trześniów i „Ekonomik” najlepsi (ZDJĘCIA)

Po raz szósty  odbyły się  Zawody Pierwszej Pomocy dla szkół gimnazjalnych o Puchar Ratowników Grupy Bieszczadzkiej GOPR organizowanych przez Zespół Szkół nr 5 w Sanoku oraz XIII Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK organizowane przez RO PCK Sanok (26.04.br.).

Zawody odbywały się w ramach przypadającego w tym roku  jubileuszu 55 lecia istnienia Grupy Bieszczadzkiej GOPR. W zawodach brało udział 20 zespołów, w tym 14 zespołów ze szkół gimnazjalnych oraz 6 ze szkół średnich rywalizując w pięciu konkurencjach teoretyczno – praktycznych. Zawody tradycyjnie po raz kolejny odbyły się na terenie Muzeum Historycznego w Sanoku.

Nowością w tym roku było zastosowanie limitu czasowego podczas wykonywanych czynności ratowniczych, co dodatkowo dopingowało do szybszego działania przy stanowiskach. Po raz drugi podczas tych zawodów należało zastosować defibrylator AED, który miał ratować życie muzealnemu przewodnikowi oprowadzającemu wycieczkę. Ponadto uczestnicy musieli stawić czoła „imprezie młodzieżowej”, podczas której jeden z uczestników został raniony nożem oraz tradycyjnie odbyła się konkurencja „RKO”.

Zespoły oceniane były przez ratowników medycznych, GOPR, Eurat, PCK oraz  nauczycieli ZS nr 5 w Sanoku. Walka pomiędzy zespołami była bardzo wyrównana i stała na wysokim poziomie, świadczą o tym uzyskane wyniki i różnice punktowe  pomiędzy zespołami. Na zakończenie nastąpiło podsumowanie rywalizacji oraz wręczenie nagród przez dyrektor ZS nr 5 Elżbietę Kokoszkę, naczelnika Grupy Bieszczadzkiej GOPR, Krzysztofa Szczurka, wicestarostę sanockiego Wacława Krawczyka oraz Stanisława Kwolka,  który pełnił również funkcję sędziego głównego. Koordynatorem zawodów był Tomasz Gawlewicz – nauczyciel ZS nr 5 w Sanoku, ratownik Grupy Bieszczadzkiej GOPR oraz Ewa Radwańska z PCK Sanok. Organizatorzy zapraszają za rok na kolejna edycję zawodów.

Wyniki VI Zawodów Pierwszej Pomocy „O PUCHAR RATOWNIKÓW GRUPY BIESZCZADZKIEJ GOPR”

1. Gimnazjum  Trześniów –  95 pkt.
2. Gimnazjum  Stara Wieś- 88 pkt.
3. Gimnazjum Besko- 85 pkt.

Wyniki XIII Powiatowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK

1. Zespół Szkół nr 1 Sanok- 83 pkt.
2. I LO Sanok- 81 pkt.
3. Zespół Szkół nr 5 Sanok- 78 pkt.

materiały nadesłane

30-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)