REKLAMA
REKLAMA

Zdjęcie z granicy i 100 zł mandatu

PODKARPACIE. Dwaj turyści z województwa mazowieckiego nielegalnie przekroczyli zieloną granicę na Ukrainę i z powrotem aby zrobić sobie zdjęcia. Następstwem naruszenia przepisów był mandat w wysokości 100 zł.

Spokrewnieni ze sobą mężczyźni w wieku 32 lata i 14 lat przyjechali na Roztocze na pieszy rajd. Wczoraj postanowili zwiedzić okolice Horyńca.  Na stronę ukraińską przeszli aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Natychmiast zostali wylegitymowani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z Horyńca – Zdroju. 32 – latek, za nielegalne przekroczenie granicy otrzymał mandat w wysokości 100 zł. Obaj zostali poinformowani przez funkcjonariuszy SG o zasadach zachowania się w pobliżu granicy.

Niezastosowanie się do zakazu przekroczenia granicy państwowej w miejscach niedozwolonych czy wejście na pas drogi granicznej jest naruszeniem prawa zagrożone karą grzywny do 500 zł (art. 49a § 1 i 2, art. 54 kodeksu wykroczeń), bądź karą pozbawienia wolności  w przypadku przekroczenia granicy przy użyciu przemocy, groźby podstępu lub we współdziałaniu z innymi osobami (art. 264 §2 kk).

14-96907

źródło: BiOSG

20-07-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)