REKLAMA
REKLAMA

MOSIR SANOK: Zobacz pierwsze wizualizacje Centrum Rehabilitacji i Sportu

SANOK / PODKARPACIE. Znamy pierwsze szczegóły dotyczące budowy basenu w Sanoku. Początkiem tygodnia w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sanoku odbyło się spotkanie przedstawicieli Biura Architektonicznego ARP z Krakowa oraz Władz Miasta. Rozpoczęcie budowy zaplanowano na połowę 2017 r. Zobacz wizualizację Centrum Rehabilitacji i Sportu.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Uczestnikami spotkania byli:

Biuro ARP reprezentowali projektanci: Pani Magdalena Ślebioda, Pani Weronika Krauze, Pan Mateusz Manecki,

Przedstawicielami z ramienia Gminy Miasta Sanoka byli: Wiceburmistrz: Edward Olejko, Naczelnik Wydziału Inwestycji i remontów kapitalnych: Ignacy Lorenc, Z-ca Naczelnika: Piotr Bochnia, Adam Kasprzyk, Naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta:Konrad Białas, Przedstawiciele MOSiR: Dyrektor MOSiR: Tomasz Matuszewski, Kierownik Działu Inwestycji i Eksploatacji oraz obsługi Areny: Roman Mól

Podczas spotkania Dyrektor Tomasz Matuszewski przedstawił wizualizacje Centrum Rehabilitacji i Sportu na obiektach MOSiR w Sanoku, analizując jej koszty oraz etapowanie. W programie funkcjonalno-użytkowym określono kubaturę obiektu oraz zakres robót budowlanych wraz z zagospodarowaniem terenów.

Budowa CRiS w swoim planie zawiera budowę kompleksów basenów rekreacyjnych, sportowych, wodne i suche place zabaw dla dzieci, siłownie zewnętrzną, boiska do siatkówki plażowej, a przede wszystkim obejmuje elementy związane z odnową biologiczną. Prace nad stworzeniem dokumentacji trwały 5 miesięcy. Odbyto szereg spotkań na szczeblu miasta, MOSiR-u z przedstawicielami Biura Architektonicznego ARP z Krakowa, zakończone stworzeniem materiałów niezbędnych do rozpoczęcia kolejnego etapu budowy CRiS.

Przez następne dwa tygodnie dokumentacja będzie weryfikowana przez Wydział Inwestycji i Remontów Kapitalnych UM oraz MOSiR i już w drugiej połowie września planowane jest ogłoszenie przetargu pn. ,,Zaprojektuj-Wybuduj”. Celem inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu jest rozwój bazy obiektów sportowych, który zapewnieni odpowiednie warunki szkolenia i treningu sportowców wyczynowych, przygotowania kadry narodowej oraz organizacji zawodów. Budowa Centrum ma na celu również aktywację fizyczną społeczności lokalnej. Pierwsze prace budowlane planowane są w połowie 2017 r. Wcześniej, zgodnie z procedurami musi zostać zatwierdzony projekt budowlany z pozwoleniami i kosztorysami.

Poniżej przedstawiamy proponowane przez projektantów wizualizacje CRiS.

021-1024x728

031-1024x734

rzut parteru kompleksu rehabilitacyjno-sportowego

rzut parteru kompleksu rehabilitacyjno-sportowego

UM Sanok

10-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)