REKLAMA
REKLAMA

1000 lat dla Lasumiły. Najokazalsza jodła w Polsce świętowała imieniny (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. „1000 lat” śpiewano pod najokazalszą jodłą w Polsce w dniu jej imienin. Dzieci i dorośli licznie przybyli na święto drzewa, które od 2014 r. okrzyknięto najgrubszą wśród polskich jodeł. Jodła ta bowiem mierzy 519 cm w obwodzie i 35 m wysokości.

Spotkanie imieninowe rozpoczęto przy wiacie nad stawami w miejscowości Jabłonki, skąd prowadzi oznakowana ścieżka turystyczna. Po słodkim posiłku w postaci tortu z owocami leśnymi przyszedł czas na rozdanie nagród dla dzieci, które wzięły udział w konkursie plastycznym pn. „Moja kartka imieninowa dla Lasumiły”. Odezwały się również głosy, aby podobny konkurs zorganizowano dla dorosłych, bo także oni chcą ofiarować coś dla solenizantki.

unnamed

Sugestia była jak najbardziej trafiona i zapewne do zrealizowania w kolejnej edycji. Nie bacząc na zbliżającą się burzę, uczestnicy spotkania wyruszyli złożyć życzenia Lasumile. Jak się okazało, nawet sandały i klapki dały sobie radę z pokonaniem leśnej ścieżki. Na miejscu odśpiewano radosne „tysiąc lat” z dodatkiem, po czym wspólnie udekorowano jodłę kartkami wykonanymi przez dzieci. Nie obeszło się także bez uścisków. Imieniny zakończono na wspólnej zabawie przy ognisku.

Widocznie dobry humor był na tyle przekonujący, że burza ominęła nas szerokim łukiem. I tak pierwsza wakacyjna niedziela upłynęła pod znakiem dobrej zabawy wśród lasów, wody i łąk.

Wszystkim uczestnikom spotkania serdecznie dziękujemy za wspaniałą atmosferę! Zapraszamy do odwiedzania „Lasumiły” o każdej porze roku bez względu na okazję.

Tekst: Ewa Wdrzyńska-Scelina
Zdjęcia: Marcin Scelina

29-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)