REKLAMA
Praca Auto Serwis
Janas Podłogi
REKLAMA

AUTOSAN nie zmarnował drugiej szansy w przetargu dla wojska. Otwarto koperty z ofertami (KOMENTARZE)

SANOK, WARSZAWA / PODKARPACIE. Sanocki Autosan nie zmarnował drugiej szansy i wzorowo wystartował w kolejnym przetargu dla wojska na autobusy pasażerskie. Wczoraj 30 października publicznie otarto koperty  z ofertami.

Przypomnijmy, że kolejny przetarg na dostarczenie autobusów dla wojska ogłoszono 22 września. Poprzednio szanse na udział w postępowaniu straciła sanocka fabryka AUTOSAN S.A., która spóźniła się ze złożeniem dokumentów o 20 minut. Wówczas pojawiło się wiele pytań, czy ponownie weźmie udział w przetargu.

Zamówienie dla armii warte jest blisko 33,5 miliona złotych brutto. Wojsko potrzebuje 28 autobusów pasażerskich. W warunkach ogólnych przetargu zapisano, że pojazdy mają mieć minimum 41 miejsc oraz dodatkowe miejsca dla pilota i kierowcy. Minimalna moc silnika to 210 kW, a powierzchnia bagażowa minimum 3 metry sześcienne.

Clipboard01

W przetargu wystartowało dwie firmy, wspominany Autosan oraz niemiecki Man. Porównując obie oferty można zauważyć, że sanocka fabryka proponuje nieco tańszą ofertę. Man Track&Bus Polska  oferuje wykonanie zamówienia za blisko 28 mln złotych brutto, z kolei Autosan S.A. proponuje niespełna 22,5 mln złotych brutto.

Obie firmy dają dwuletnią gwarancje na swoje produkty. Zgodnie z danymi technicznymi autosany zużywają nieco mniej energii i mają mocniejsze silniki, z kolei many emitują mniej zanieczyszczeń. Ponadto niemiecka spółka proponuje dodatkowe rozwiązania w postaci pomieszczenia do wypoczynku dla drugiego kierowcy oraz system hamowania awaryjnego czy zabezpieczenie ostrzegające przed zmianą pasa ruchu.

3a

„Autosan jest zdolny wygrywać”

Clipboard01Cieszę się bardzo bardzo i serdecznie gratuluję Autosanowi, z którym jestem bardzo blisko od czasu zakupu przez Polska Grupę Zbrojeniową i wizyty pani premier Beaty Szydło w Sanoku. Odbudowa firmy po tak dużej upadłości to proces, który trwa latami. Dziś Autosan ma zakontraktowanych 50 autobusów i jest blisko wygrania przetargu dla wojska na kolejne 28 autobusów pasażerskich. Świadczy to o tym, że sprawy, mimo pewnych trudności, idą w dobrym kierunku. Przy tej okazji chcę zapytać jak dzisiaj czują się ci, którzy przez lata, kiedy Autosan przeżywał trudne chwile, w żadnym stopniu mu nie pomogli, a pierwsi krytykowali wówczas, gdy zdarzyło się potknięcie. Na szczęście mamy to już za sobą. Autosan jest zdolny wygrywać coraz to większe kontrakty – mówi Piotr Uruski, poseł na Sejm RP.

Tadeusz_Pioro3–  Bardzo się ciesze, że kolejne oferty przedstawiane przez sanocki Autosan są korzystne dla zamawiających. Fabryka wygrywa przetarg za przetargiem. Zamówienie na 28 autobusów pasażerskich dla wojska to kolejna wielka i bardzo ważna sprawa. Pakiet zamówień Autosanu na cały rok jest niemal pełen, mam nadzieję, że w listopadowym przetargu na autobusy dla SPGK, sanocka fabryka także przedstawi najlepszą ofertę i dostarczy 8 gazowych i 3 olejowe autobusy dla miasta – podkreśla Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka.

01-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)