REKLAMA
REKLAMA

Autosan wygrywa kolejne przetargi i walczy o następne zamówienia

SIEDLCE, RZESZÓW, SANOK. Jak podaje portal Infobus siedleckie MPK rozstrzygnęło przyspieszony przetarg na dostawę dwóch nowych autobusów klasy MAXI. Przewoźnik otrzymał jedną propozycję i zmieściła się ona w założonym przez niego kosztorysie. To oferta sanockiej fabryki. W tym miesiącu zostanie też podpisana umowa na dostarczenie 10 autobusów z Autosanu do Rzeszowa.

MPK Siedlce drugi raz w tym roku podeszło do próby zakupienia nowych autobusów. Poprzedni przetarg został anulowany. Na nowe oferty czekano do 3 lipca. Przedsiębiorstwo otrzymało jedną, którą przedstawił Autosan. Spółka zaproponowała sprzedaż dwóch egzemplarzy modelu Sancity M12LF za 1 936 512 zł brutto. Daje to cenę jednostkową za autobus w wysokości 787 200 zł netto. Jak podkreśla portal to bardzo korzystna propozycja pod względem cenowym.

Dwa nowe SanCity M12LF trafią do Siedlec w ciągu 150 dni od podpisania umowy, jednak nie później niż do 20 grudnia. Jak dodaje portal Infobus po wygranej w Nowej Soli to kolejny sukces sanockiej fabryki.

Autosan walczy też o dostawę 11 nowych autobusów klasy MIDI dla Miejskiego Zakładu Komunikacji w Starogardzie Gdańskim, napędzanych silnikiem diesla Euro6. Jednak żadna z przedstawionych ofert nie spełniła kryteriów finansowych. Autosan konkuruje w tym przypadku z firmą MAN i Solarisem.

Natomiast sukcesem zakończył się udział Autosanu w przetargu na dostawę autobusów dla miasta Rzeszowa. Sanocka spółka wygrała składając korzystniejszą ofertę na 10 pojazdów klasy MAXI z silnikami Euro6 zasilanych olejem napędowym. Zaproponowała kwotę ponad 10 mln zł. Jak informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa, umowa ma być podpisana jeszcze w tym miesiącu.

autosan

foto: archiwum esanok.pl

18-07-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)