REKLAMA
REKLAMA

BESKO: Na podwójnym gazie i bez dokumentów. Policyjny pościg za pijanym kierowcą

BESKO / PODKARPACIE. Policjanci udaremnili jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, a w trakcie ucieczki stwarzał zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj około godziny 20.00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że w Besku porusza się samochód marki Alfa Romeo, którego kierowca prawdopodobnie jest nietrzeźwy.

Funkcjonariusze na jednej z ulic zauważyli opisywany przez zgłaszającego pojazd. Kierujący zlekceważył nadawane przez policjantów sygnały nakazujące zatrzymanie i zaczął uciekać. Kierowca alfy, jadąc ulicami Beska, popełniał kolejne wykroczenia, nie stosował się do znaków drogowych oraz zjeżdżał na przeciwny pas ruchu. W pewnym momencie gwałtownie zahamował i próbował uszkodzić radiowóz. Policjanci zablokowali samochód uciekiniera, zajeżdżając mu drogę i uniemożliwiając mu dalszą jazdę.

Po wylegitymowaniu kierowcą okazał się 48-latek z powiatu sanockiego. Badanie potwierdziło, że mężczyzna był pijany. Wsiadł za kółko mając ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo nie posiadał przy sobie dokumentów.

Policjanci przypominają, że osoba, która w stanie nietrzeźwości kieruje samochodem, popełnia przestępstwo. Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.

303-122497

źródło: KPP Sanok

17-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)