REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Niedźwiedzica broniła potomstwa i zaatakowała turystę

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Okoliczni mieszkańcy Polany oraz turyści mają szczęście do niedźwiedzi. Tym razem jeden z mężczyzn oko w oko stanął z niedźwiedzicą z trójką małych.

Niedźwiedzie upatrzyły sobie okolice Polany. W weekend na niedźwiedzicę z trójką małych natknął się turysta z Zakopanego, który przyjechał w Bieszczady w poszukiwaniu jelenich zrzutów.

Mężczyzna wszedł do lasu wprost na niedźwiedzicę. Ta stanęła w obronie swojego potomstwa. Musimy zwracać szczególną uwagę na tablice ostrzegawcze oraz zakazy i nie zakłócać spokoju zwierzyny, bo może się to źle skończyć – mówi Rafał Osiecki, zastępca nadleśniczego w Nadleśnictwie Lutowiska.

Z informacji jakie otrzymaliśmy, poszukiwacz jelenich zrzutów z Zakopanego został delikatnie poturbowany przez niedźwiedzicę. Ma ranę na stopie. Jak dodaje Rafał Osiecki reakcja zwierzęcia była normalna. Matka poczuła zagrożenie, dlatego zaatakowała napastnika, który nieopatrznie wszedł na jej teren.

W naszych lasach w tym okresie pojawia się wielu zbieraczy, którzy przyjeżdżają w Bieszczady z różnych zakątków. Często nie zwracają uwagi na informacje ostrzegawcze i podchodzą w okolice gawr. Niedźwiedzie z reguły unikają człowieka, jednak kiedy znajdziemy się na jego terytorium trzeba liczyć się z konsekwencjami – dodaje Rafał Osicki.

Brown Bear looking attentive

06-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)