REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Freerunner walczy o wyjazd do Grecji. Ćwiczy także w Sanoku i Zagórzu. Zobacz i zagłosuj! (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Dominik Murawski walczy o miejsce w międzynarodowych zawodach z freerunning, który zaplanowano w Grecji. Jarosławianin, który na co dzień mieszka w Lesku, swój film konkursowy nagrywał także w Sanoku i Zagórzu. Zobacz i zagłosuj!

Dominik Murawski bierze udział w konkursie Redbull Art Of Motion Submission 2017, którego jedną z nagród jest udział w międzynarodowych zawodach z freerunningu w Grecji. Polegają one na pokonaniu wyznaczonej trasy, wykonując przy tym efektowne ewolucje i przeskoki, starając się zachować płynność ruchu.

Odbywają się one raz do roku i skupiają najlepszych freerunnerów z całego świata. W finale konkursu bierze udział 16 osób, 8 z nich są to zawodnicy z finałowej ósemki z zeszłego roku. Osiem kolejnych miejsc mogą zdobyć nowi uczestnicy. Siedmiu z nich zostanie wyłonionych z kwalifikacji online (4 mężczyzn i 3 kobiety), jedno miejsce przypadnie startującym z kwalifikacji on-site.

11717349_517311008423073_2032330863757522715_o

źródło: Archiwum prywatne, funpage fb

Kwalifikacje online polegają na wysłaniu filmu zgłoszeniowego. Spośród wszystkich filmów sędziowie wybierają 7, których autorzy dostaną zapewniony transport, zakwaterowania i udział w zawodach, które odbędą się w Grecji na wyspie Santorini. Dodatkowo autor filmu, który otrzyma najwięcej głosów dostaje zaproszenie na kwalifikacje on-site (bilet i zakwaterowanie w Grecji).

Co ciekawe, kwalifikacje on-site odbywają się w Grecji i są sesją na żywo, każdy może na nie przyjechać i wziąć w nich udział, z nich wyłaniany jest ostatni uczestnik właściwych zawodów.

Ćwiczę od 2006 roku, zaś o tym sporcie dowiedziałem się z Internetu. Zacząłem pracować nad sobą. Bardzo spodobało mi się to, że nie muszę działać w ramach ściśle określonych reguł, jest duża dowolność. Styl każdego freereunnera jest bardzo indywidualny. Możemy wyrażać siebie poprzez to jak się ruszamy i jakie wykonujemy triki – podkreśla Dominik Murawski.

Na Dominika Murawskiego można głosować do 20 Lipca.

ZOBACZ FILM KONKURSOWY I ZAGŁOSUJ NA onlinequalifier.redbullartofmotion.com


źródło: kanał YouTube.com Dominik Murawski

13-07-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)