REKLAMA
REKLAMA

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe nagrodzone w prestiżowym konkursie. Będzie gala w Pałacu Belwederskim (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe znalazły się wśród laureatów XVII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Sposób na sukces” odbywającym się pod patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy. Wręczenie nagród odbędzie się 4 lipca b.r. w Pałacu Belwederskim.


Konkurs jest organizowany przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie. Odbywa się pod patronatem Prezydenta RP i Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem konkursu jest wyróżnianie i promowanie najciekawszych przedsięwzięć gospodarczych, które przyczyniają się do społecznego i regionalnego rozwoju obszarów wiejskich.

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe zgłoszone zostały do konkursu przez Lokalną Grupę Działania „Zielone Bieszczady”.
Nagrody przyznano w kategoriach: indywidualnej, rodzinnej, zespołowej oraz inicjatyw na rzez rozwoju społeczności lokalnych. Z kilkuset zgłoszonych podmiotów wyłoniono 24 nominowanych, a z tego grona 16 laureatów. Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe zostały uznane drugim najlepszym pomysłem w kategorii indywidualnej w skali kraju.

2

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe to pomysł Janusza Demkowicza z Orelca, właściciela „Zagrody Magija” na ożywienie nieczynnej linii kolejowej 108. Drezyny rowerowe, napędzane siłą ludzkich mięśni, po raz pierwszy wyjechały na tory w 2015 roku i od razu stały się turystycznym hitem. Otrzymały już certyfikat Najlepszego Produktu Turystycznego za 2015 rok w Polsce oraz na Podkarpaciu.

Chcieliśmy, by linia kolejowa 108 dzierżawiona przez gminę Olszanica, stała się żyłą, przez którą płynie turystyczna krew do Uherzec Mineralnych, bo niewielu turystów zatrzymuje się w tej miejscowości – podkreśla Janusz Demkowicz.

Jak zaznacza nasz rozmówca sukces Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych to sukces zespołowy : władz gminy Olszanica, Polskich Linii Kolejowych, Urzędu Transportu Kolejowego i innych.

Proces powstawania tego przedsięwzięcia trwał 4 lata. Nikt by tego w pojedynkę nie zrobił – dodaje Demkowicz.

To właśnie współpraca wielu środowisk, które wspólnie wypromowały ten produkt turystyczny, została przez kapitułę konkursu doceniona.

W tamtym roku z oferty Bieszczadzkich Drezyn Kolejowych skorzystało ponad 65 tysięcy turystów. Ten rok zapowiada się jeszcze lepiej, bo statystyki o tej porze roku są lepsze niż w analogicznym okresie w roku ubiegłym.

foto: Stowarzyszenie Mieszkańców i Sympatyków Załuża/ archiwum eSanok.pl

05-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)