REKLAMA
REKLAMA

Braki w oznakowaniu czy zła widoczność. Masz uwagi do stanu dróg? Zgłoś je zarządcy

SANOK / PODKARPACIE. Policjanci wspólnie z zarządcami dróg systematycznie sprawdzają prawidłowość oznakowania dróg oraz widoczność przy wyjeździe ze skrzyżowań i dróg podporządkowanych. Komenda Powiatowa Policji w Sanoku zachęca mieszkańców powiatu, aby zgłaszali miejsca, gdzie brakuje oznakowania, znaki zostały uszkodzone lub zniszczone albo zarośla znacznie utrudniają włączenie się do ruchu. Swoje uwagi i sugestie należy przekazywać do zarządców dróg.

Jak co roku w okresie wiosennym policjanci wspólnie z zarządcami dróg sprawdzają stan oznakowania dróg, skrzyżowań oraz miejsc ogólnodostępnych. W trakcie tych przeglądów sprawdzają czy oznakowanie jest prawidłowo umieszczone, czy jest w miejscu widocznym, bądź czy nie uległo uszkodzeniu lub zniszczeniu. Dodatkowo można zauważyć, że w niektórych miejscach widoczność jest ograniczona z powodu zbyt dużych zarośli albo drzew. Ma to szczególne znaczenie przy włączaniu się do ruchu, wjazdu na skrzyżowania czy też wyjeździe z drogi podporządkowanej na drogę z pierwszeństwem przejazdu.

Zachęcamy mieszkańców powiatu sanockiego, aby włączyli się do działań, poprzez zgłaszanie miejsc, które w ich opinii wymagają poprawy w oznakowaniu lub przycięcia znajdujących się w pobliżu drogi zarośli, mogą mieć wpływ na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wszelkie sygnały odnośnie nieprawidłowości należy zgłaszać do zarządców dróg.

8

źródło: KPP Sanok
foto: archiwum esanok.pl/zdjęcie poglądowe

23-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)