REKLAMA
REKLAMA

BUDŻET OBYWATELSKI: Defibrylator zewnętrzny, strefy sportowo-rekreacyjne, czy kanalizacja deszczowa. Mieszkańcy wybrali (FILM)

BUDŻET OBYWATELSKI: Defibrylator zewnętrzny, strefy sportowo-rekreacyjne, czy kanalizacja deszczowa. Mieszkańcy wybrali (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Mieszkańcy Sanoka wybrali inwestycje, które zostaną zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego 2018. Wśród zadań, które otrzymały największą ilość głosów, znalazł się chociażby zewnętrzny defibrylator ratujący życie, miejsca sportowo-rekreacyjne czy realizacja budowy kanalizacji deszczowej.

Przypomnijmy, że sanoczanie mogli oddawać głosy na inwestycje w swoich dzielnicach od 9 do 22 października. W puli było łącznie 22 propozycje.

W dzielnicy Błonie w sumie oddano 351 ważnych głosów przy frekwencji sięgającej prawie 7%. Była mniejsza o 2,3% w stosunku do ubiegłorocznej.

Finalnie zwyciężyła propozycja dotycząca montaży zewnętrznego defibrylatora dla mieszkańców, który może uratować życie.

W dzielnicy Dąbrówka oddano 816 ważnych głosów. Tutaj frekwencja sięgnęła niespełna 21% i była większa od ubiegłorocznej o 1,35%. 76% głosując postanowiło poprzeć inwestycję dotyczącą wykonanie podłoża boiska do gry w piłkę oraz doposażenie placu zabaw w urządzenia do ćwiczeń na ul. Konopnickiej.

Z kolei na Olchowcach oddano 680 ważnych głosów. Tam frekwencja sięgnęła 24,55 % i była większa od ubiegłorocznej o 7,45%. Mieszkańcy zdecydowali, że za pieniądze z budżetu obywatelskiego 2018 powstanie dokumentacja na budowę domu przedpogrzebowego oraz wykonanie I etapu inwestycji, czyli budowę fundamentów. Za ta inwestycja zagłosowało 56% oddających głosy. Zgłoszono jedną inwestycję. Tym samym zostanie rozbudowana siłownia plenerowa -Piramida Linowa TITAN.

W dzielnica Śródmieście oddano 327 ważnych głosów, natomiast frekwencja wyniosła 5,26% i była mniejsza od ubiegłorocznej o 0,78%. zwyciężył jedyny projekt pod nazwą: „Żyj zdrowo-siłownia zewnętrzna”.

Na Wójtowstwie oddano 957 ważnych głosów, a frekwencja wyniosła 7,85% i była większa od ubiegłorocznej o 1,28% . ponad 66% głosujący postanowiło, że inwestycja realizowana w ich dzielnicy to zadanie pod nazwą: „Ekstremalnie bezpieczna wspinaczka – strefa otwarta mieszkańców dzielnicy Wójtowstwo”.

Wszystkie te zadania znajdą miejsce w przyszłorocznym budżecie.

3335

06-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)