REKLAMA
REKLAMA

Były dyrektor SOSW wygrywa po raz trzeci

SANOK / PODKARPACIE. Sąd Okręgowy w Krośnie w dniu dzisiejszym oddalił apelację Starostwa Powiatowego w Sanoku od wyroku, który zapadł w październiku ur. w Sądzie Pracy w Sanoku w sprawie odwołania Grzegorza Dudzińskiego ze stanowiska dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

W zeszłym roku Grzegorz Dudziński wygrał w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym.

Następnie Sąd Pracy w Sanoku uznał, że odwołanie Dudzińskiego ze stanowiska było nieuzasadnione i nastąpiło z naruszeniem prawa. Zasądził  na rzecz powoda kwotę ponad 20,5 tys. zł brutto wraz z odsetkami liczonymi od dnia 3 października 2015 roku oraz 360 zł w związku z kosztami procesu od SOSW i 1026 zł tytułem opłaty sądowej od pozwanego.

W uzasadnieniu wyroku sąd zwrócił uwagę, że odwołanie Grzegorza Dudzińskiego ze stanowiska naruszyło prawo i to w dwóch zakresach. Doszło do uchybień formalnych. Sąd wykazał ponadto, że decyzja o odwołaniu zawierała błędy merytoryczne. Sąd Okręgowy w Krośnie uznał, że odwołanie nastąpiło z naruszeniem prawa i oddalił apelację.

Jestem bardzo usatysfakcjonowany – podkreśla Grzegorz Dudziński.

gd1

24-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)