REKLAMA
REKLAMA

Co dalej z upadającą Bieszczadzką SKOK? Zgłosiły się dwa banki zainteresowane przejęciem

SANOK / PODKARPACIE. Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała w dzisiejszym komunikacie, że na jej ogłoszenie w sprawie przejęcia upadającej Bieszczadzkiej SKOK w Sanoku zgłosiły się dwa banki.

22 czerwca br. KNF podjęła decyzję o umorzeniu postępowania w sprawie przejęcia Bieszczadzkiej SKOK w Sanoku przez inną kasę i wszczęła postępowanie administracyjne w sprawie zbadania możliwości przejęcia tej kasy przez bank.

Po dzisiejszym posiedzeniu KNF poinformowała, że „w odpowiedzi na ogłoszenie KNF z dnia 22 czerwca 2017 r. wpłynęło zgłoszenie od dwóch banków zainteresowanych udziałem w procesie restrukturyzacji Bieszczadzkiej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej. Biorąc pod uwagę wstępne zainteresowanie tych banków dotyczące ewentualnego przejęcia Bieszczadzkiej SKOK w trybie art. 74c ust. 4 ustawy o skok, Komisja jednogłośnie wyznaczyła termin do dnia 31 lipca 2017 r. na ostateczne zajęcie przez te banki stanowiska w przedmiotowej sprawie.”

KNF w dniu 19 września 2016 roku ustanowiła w  Bieszczadzkiej SKOK  zarządcę komisarycznego.

Depozyty zgromadzone w spółdzielczych kasach oszczędnościowo – kredytowych są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

money-367973_960_720

Źródło: www.P24.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

19 września 2016
SANOK: Zarządca komisaryczny w Bieszczadzkiej SKOK

07-07-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)