REKLAMA
REKLAMA

Czas na białe szaleństwo! Startuje sezon narciarski w regionie

USTRZYKI DOLNE, LESKO / POWIAT BIESZCZADZKI. Trwają intensywne prace przy uruchomieniu stoków narciarskich na Gromadzyniu i Laworcie w Ustrzykach Dolnych oraz w Weremieniu koło Leska.

– Trwają ostatnie prace przygotowawcze do otwarcia stoków Laworta i Gromadzyń. Już niedługo możecie spodziewać się komunikatu o otwarciu naszych wyciągów – w tej chwili stoki są jeszcze dośnieżane i ratrakowane – czytamy na stronie ustrzyki-narty.pl. Ostatnie prace trwają też w LESKO SUMMER & SKI W WEREMIENIU. Wszystko wskazuje na to, że podczas zbliżających się świąt lub tuż przed końcem roku miłośnicy białego szaleństwa będą mogli rozpocząć sezon.

W Ustrzykach na zboczach Gromadzynia będą mieli do dyspozycji dwa 2-osobowe wyciągi orczykowe o długości 700 metrów. Jeden wyciąg talerzykowy o długości 300 metrów i wyciąg mały o długości 200 metrów. Narciarze mają do dyspozycji trzy trasy: trasa I – 750 m – posiada homologację „FIS” na slalom, trasa II – 800 m, i trasa III – 900 m. Trasy są oświetlone, sztucznie naśnieżane i ratrakowane. Stacja posiada wypożyczalnię i serwis sprzętu narciarskiego oraz szkołę narciarską.

W stacji narciarskiej Laworta do dyspozycji są trzy wyciągi: krzesełkowy o długości 1300, orczykowy o długości 1250 metrów oraz orczykowy o długości 300 metrów (dla początkujących). Główna trasa o długości 1250 metrów posiada homologację „FIS” na slalom i slalom gigant. Różnica wzniesień wynosi 256 metrów. Stoki są oświetlone, sztucznie naśnieżane i ratrakowane.

Wyciąg narciarski w Weremieniu koło Leska, to miejsce do nauki jazdy zarówno na nartach jak i snowbordzie. Stok narciarski jest niezwykle bezpieczny, a trasy szeroko rozbudowane. Składają się z dwóch biegnących równolegle nitek o łącznej długości 1430m (trasa 1 – 680 m, trasa 2 – 750 m). Stok, jest oświetlany, sztucznie naśnieżany i ratrakowany.

MZ

Fot. Wojtek Zatwarnicki / Zdjęcia ilustracyjne. Stoki Laworta i Gromadzyń.

19-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)