REKLAMA
REKLAMA

Czas na białe szaleństwo! Startuje sezon narciarski w regionie

USTRZYKI DOLNE, LESKO / POWIAT BIESZCZADZKI. Trwają intensywne prace przy uruchomieniu stoków narciarskich na Gromadzyniu i Laworcie w Ustrzykach Dolnych oraz w Weremieniu koło Leska.

– Trwają ostatnie prace przygotowawcze do otwarcia stoków Laworta i Gromadzyń. Już niedługo możecie spodziewać się komunikatu o otwarciu naszych wyciągów – w tej chwili stoki są jeszcze dośnieżane i ratrakowane – czytamy na stronie ustrzyki-narty.pl. Ostatnie prace trwają też w LESKO SUMMER & SKI W WEREMIENIU. Wszystko wskazuje na to, że podczas zbliżających się świąt lub tuż przed końcem roku miłośnicy białego szaleństwa będą mogli rozpocząć sezon.

W Ustrzykach na zboczach Gromadzynia będą mieli do dyspozycji dwa 2-osobowe wyciągi orczykowe o długości 700 metrów. Jeden wyciąg talerzykowy o długości 300 metrów i wyciąg mały o długości 200 metrów. Narciarze mają do dyspozycji trzy trasy: trasa I – 750 m – posiada homologację „FIS” na slalom, trasa II – 800 m, i trasa III – 900 m. Trasy są oświetlone, sztucznie naśnieżane i ratrakowane. Stacja posiada wypożyczalnię i serwis sprzętu narciarskiego oraz szkołę narciarską.

W stacji narciarskiej Laworta do dyspozycji są trzy wyciągi: krzesełkowy o długości 1300, orczykowy o długości 1250 metrów oraz orczykowy o długości 300 metrów (dla początkujących). Główna trasa o długości 1250 metrów posiada homologację „FIS” na slalom i slalom gigant. Różnica wzniesień wynosi 256 metrów. Stoki są oświetlone, sztucznie naśnieżane i ratrakowane.

Wyciąg narciarski w Weremieniu koło Leska, to miejsce do nauki jazdy zarówno na nartach jak i snowbordzie. Stok narciarski jest niezwykle bezpieczny, a trasy szeroko rozbudowane. Składają się z dwóch biegnących równolegle nitek o łącznej długości 1430m (trasa 1 – 680 m, trasa 2 – 750 m). Stok, jest oświetlany, sztucznie naśnieżany i ratrakowany.

MZ

Fot. Wojtek Zatwarnicki / Zdjęcia ilustracyjne. Stoki Laworta i Gromadzyń.

19-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)