REKLAMA
REKLAMA

Dwóch mężczyzn poturbowanych przez ciągniki rolnicze

SANOK / PODKARPACIE. Trwa sezon na wykonywanie prac polowych. Policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności. Czasami chwila nieuwagi wystarczy, aby doszło do wypadku. Ogromny wpływ na bezpieczeństwo ma również stan trzeźwości.


Policja apeluje o ostrożność podczas prac polowych. W minionym tygodniu w powiecie sanockim doszło do dwóch zdarzeń z udziałem ciągnika rolniczego.

W czwartek około godziny 14.00, w Zagórzu 81-letni mężczyzna na swojej posesji rąbał drewno łupakiem doczepionym do ciągnika. W pewnym momencie podszedł do włączonego ciągnika i chciał go przestawić w inne miejsce. Niestety niechcący zwolnił sprzęgło i pojazd ruszył z miejsca. Mężczyzna wpadł pod koła ciągnika i został przejechany przez tylne koło. 81-latek został przetransportowany do szpitala. W chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy.

field-2468696_960_720

Drugie zdarzenie miało miejsce przed godz 21.00, w Rakowej. 53-latek podczas wykonywania prac polowych zszedł z ciągnika aby przeczyścić chłodnicę. Pozostawił włączony pojazd na biegu jałowym, nie zabezpieczając go hamulcem pomocniczym. W trakcie czyszczenia części, ciągnik stoczył się i przejechał 53-latkowi po nogach. Mężczyzna również trafił do szpitala. Badanie wykazało, że w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Każdego roku policja odnotowuje zdarzenia dotyczące wypadków losowych, w których rolnicy wykonujący prace polowe, doznają ciężkich urazów lub poważnych uszkodzeń ciała. W poprzednich latach miały miejsce także sytuacje, gdzie obrażeń doznawały dzieci niewłaściwie przewożone traktorami. Należy podkreślić, że przyczyną wielu takich sytuacji jest alkohol. Pamiętajmy, aby podczas wykonywania tego typu prac nie spożywać napojów alkoholowych.

W związku z trwającym sezonem prac polowych, policja apeluje o ostrożność i zdrowy rozsadek. Chwila nieuwagi może kosztować utratę zdrowia, a czasem nawet życia. Pamiętajmy również, że pijąc alkohol podczas wykonywania prac polowych stwarzamy zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych osób. Pamiętajmy, że niektóre sprzęty, w szczególności rolnicze, nie nadają się do zabawy dla dzieci. Niekiedy wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do wypadku niosącego poważne konsekwencje zarówno zdrowotne jak i prawne.

źródło: KPP Sanok

24-07-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)