REKLAMA
Praca Auto Serwis
Janas Podłogi
REKLAMA

Gimnazjaliści z sanockiej „jedynki” walczyli o srebrne muszkiety. Zaliczyli podium i poprawili ubiegłoroczne wyniki (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW, SANOK / PODKARPACIE. Na strzelnicy sportowej LOK w Brzozowie odbył się wojewódzki etap 56. Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich „O Srebrne Muszkiety”. Tym razem zawodnicy KS „SAGITTARIUS” reprezentowali Gimnazjum nr 1 w Sanoku.

Pierwszy raz uczniowie z Gimnazjum nr 1 wzięli udział w tych zawodach w 2014 r. (53 edycja) i od tego czasu co roku w nich startują (jednak w różnych składach).

W etapie wojewódzkim udział wzięło 25 zawodników w tym 15 chłopców i 10 dziewcząt, którzy przeszli zwycięsko wcześniejsze etapy.

Byli to reprezentanci: Gimnazjum nr 1 w Sanoku, Liceum Ogólnokształcące z Rymanowa, Liceum Ogólnokształcące z Jedlicza.

Te dwa licea mają długą historię sportów strzeleckich oraz wybitne osiągnięcia w tej dyscyplinie. W etapie wojewódzkim zawodnicy startowali w trzyosobowych zespołach, a klasyfikacja liczona była zespołowo i indywidualnie (osobno chłopcy i dziewczyny). Strzelano z karabinka sportowego na odległość 50 m leżąc. Zawodnik miał na oddanie strzałów próbnych oraz 60 strzałów liczonych 75 min. Do finału ogólnopolskiego mogła się zakwalifikować tylko jedna, najlepsza drużyna chłopców i dziewczyn.

Zawodnicy z Gimnazjum nr 1 zaliczyli bardzo udany start, znacząco poprawiając ubiegłoroczne wyniki zespołowe oraz indywidualne. Drużyna chłopców zajęła III miejsce. Najlepszy wynik wśród gimnazjalistów zdobył Łukasz Dżugan z klasy III a, w indywidualnej klasyfikacji ogólnej Marcin Michałkowski zajął VII miejsce. Drużyna dziewcząt zajęła również III miejsce. Najlepszy wynik wśród gimnazjalistek zdobyła Inga Kowalik.

Ostatecznie do finału ogólnopolskiego zakwalifikowała się drużyna chłopców i dziewcząt z LO w Rymanowie.

Zawodników przygotowywał do zawodów Paweł Stefański.

materiały nadesłane

15-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)