REKLAMA
REKLAMA

GMINA SANOK: Flagi Narodowe dla Niebieszczan (ZDJĘCIA)

NIEBIESZCZANY / PODKARPACIE. Sołectwo Niebieszczany otrzymało 50 Flag Narodowych. Przekazał je poseł Piotr Uruski wójtowi gminy Sanok Annie Hałas.

20 marca 2017 r. w Urzędzie Gminy Sanok odbyło się uroczyste przekazanie 50-ciu flag narodowych przez Piotra Uruskiego, posła na Sejm RP, na ręce Anny Hałas wójta gminy Sanok. W spotkaniu udział wziął Paweł Wdowiak sekretarz gminy Sanok oraz przedstawiciele miejscowości Niebieszczany – Marian Czubek, sołtys Niebieszczan, Grzegorz Klecha, prezes OSP Niebieszczany , członkowie rady sołeckiej Zbigniew Izdebski, Tadeusz Osękowski oraz Danuta Sieczkowska, dyrektor Gimnazjum w Niebieszczanach i Marian Proćko, dyrektor Szkoły Podstawowej w Niebieszczanach.

Ten wyjątkowy dar był konsekwencją zobowiązania, jakiego podjął się Pan Poseł Uruski, na prośbę mieszkańców, podczas zebrania wiejskiego w Niebieszczanach w dniu 5 marca br.

W imieniu swoim i mieszkańców Niebieszczan bardzo dziękuję Piotrowi Uruskiemu, posłowi na Sejm RP, za tak szybką reakcję na tę wyjątkową prośbę. Flagi ubogacą obchody nie tylko „Święta Flagi RP” , ale także pozostałych świąt narodowych i będą symbolem przywiązania do tradycji patriotycznych – mówi Anna Hałas wójt gminy Sanok.

Przypomnijmy, że Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to polskie święto obchodzone od 2004 r., wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004. Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej ustanowiono też dla upamiętnienia dnia 2 maja 1945 roku, kiedy to podczas zaciętych walk o Berlin polscy żołnierze zawiesili biało-czerwony sztandar na szczycie 60-metrowej kolumny Siegessäule.

UG Sanok

21-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)