REKLAMA

GMINA SANOK: „Niech połączy nas historia” wśród najlepszych projektów w Polsce

SANOK / PODKARPACIE. 26 września 2017 roku Biuro Programu „Niepodległa” ogłosiło wyniki pierwszego naboru w ramach programu dotacyjnego „Niepodległa”. Do konkursu wpłynęło 672 projekty, w sumie przyznano 3 miliony złotych na 109 wniosków w całej Polsce.


Wśród grona zwycięzców znalazło się stowarzyszenie LGD Dolina Sanu, którego projekt „Niech połączy nas historia” zajął 25 miejsce na liście rankingowej. Warto podkreślić, że z województwa podkarpackiego dofinansowanie uzyskało jedynie 6 wniosków.

Projekt „Niech połączy nas historia” ma na celu przywrócenie pamięci o lokalnych bohaterach i wydarzeniach związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę.

logo_pl_negatyw_czerwony

Chcemy pokazać wydarzenia znane z kart historii w ujęciu lokalnym, widziane i interpretowane przez zwykłego mieszkańca Ziemi Sanockiej. Do współpracy zaprosiliśmy m.in. Gminę Sanok, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Sanoku, Gminny Ośrodek Kultury w Sanoku oraz pracownie rekonstrukcji historycznych Amiktus i Scutum – mówi Paweł Wdowiak prezes LGD Dolina Sanu.

W ramach zadania przewiduje się przygotowanie wystawy, wykładu popularno-naukowego i widowiska historycznego. Będzie to wprowadzenie społeczności lokalnej do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

źródło: LGD Dolina Sanu

29-09-2017


Tymczasowe wyłączenie możliwości dodawania komentarzy w związku z obowiązującą ciszą wyborczą.