REKLAMA
REKLAMA

GMINA ZAGÓRZ: O planach budowy kompostowni. Na spotkanie zaproszono eksperta

GMINA ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Dzisiaj w Czaszynie na godzinę 18.00 zaplanowano spotkanie dotyczące planowanej budowy kompostowni. W dyskusji wezmą udział włodarze gminy Zagórz, mieszkańcy oraz wszyscy zainteresowani tematem. Zaproszono do wygłoszenia prelekcji profesor Joannę Kostecką, kierownika katedry Biologicznych Podstaw Rolnictwa i Edukacji Środowiskowej, Wydziału Biologiczno-Rolniczego Uniwersytety Rzeszowskiego.

Działania informacyjne dotyczące dzisiejszego spotkania prowadzone były na szeroką skalę w wielu miejscach i za pośrednictwem wielu kanałów komunikacji, min. na stronie internetowej Urzędu, tablicach informacyjnych w sołectwach i osiedlach oraz w mediach. Pismo zostało także przesłane do Parafii Rzymskokatolickiej w Czaszynie, celem przekazania informacji parafianom podczas ogłoszeń w niedzielę 18 czerwca. Ponadto stałą akcję informacyjną prowadziły lokalne media, w tym www.eSanok.pl oraz www.Zagórz24.pl. Każdy kto jest zainteresowany tematem może uczestniczyć w spotkaniu, bowiem informacje przekazane zostały bardzo szeroko. W programie dzisiejszego spotkania znajdują się: prezentacja Burmistrza dotycząca planowanej inwestycji, prezentacje ekspertów dotyczące aspektów środowiskowych i technologicznych związanych z projektem kompostowni. Bardzo ważną częścią tego spotkania będzie także blok pytań ze strony mieszkańców oraz gości. W spotkaniu wezmą udział władze Gminy, radni a także eksperci. Podczas prezentacji nie będzie poruszany temat rozbudowy składowiska odpadów, bowiem nie ma takich planów, a media przekazują fałszywe informacje w tym zakresie – pisze w oświadczeniu Łukasz Woźniczak, sekretarz gminy Zagórz.

Nie podano natomiast redakcji eSanok.pl personaliów eksperta-prelegenta, który wystąpi podczas dzisiejszego spotkania, mimo, że kilkakrotnie o to pytaliśmy pierwszy raz już 8 czerwca br.

Wreszcie dzisiaj dopiero o godzinie 11.40, na kategoryczne żądanie Pana Tomasza Święcha, sekretarz gminy Zagórz Pan Łukasz Woźniczak poinformował, że do wygłoszenia prelekcji zaproszono  wykładowcę z Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Będzie to profesor Joanna Kostecka, pracownik Uniwersytetu Rzeszowskiego na Wydziale Biologiczno-Rolniczym.

Na stronach gminy Zagórz oraz tablicach informacyjnych pojawiła się poniższa, lakoniczna informacja:

 

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE INFORMACYJNE

na temat planów budowy kompostowni odpadów biodegradowalnych
w miejscowości Średnie Wielkie.
Władze samorządowe Gminy Zagórz serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców gminy na spotkanie, które odbędzie się we wtorek 20 czerwca o godzinie 18.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Czaszynie.

Celem spotkania będzie dyskusja na temat planów budowy kompostowni, zaprezentowanie najnowszych technologii wykorzystywanych w procesie przetwarzania odpadów oraz udzielenie odpowiedzi na pytania mieszkańców.
W trakcie wtorkowego spotkania zostaną zaprezentowane bezpieczne i ekologiczne rozwiązania, jakie obecnie stosuje się podczas procesu kompostowania. Zachęcamy mieszkańców do udziału w spotkaniu.

compost-709020_960_720

zdjęcie poglądowe

20-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)