REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Fałszywe greckie stemple w paszporcie Ukrainki

MEDYKA / PODKARPACIE. W poniedziałek 4 grudnia, 29 – letnia obywatelka Ukrainy posłużyła się na przejściu granicznym w Medyce paszportem, w którym figurowały fałszywe stemple greckiej kontroli granicznej.

Ukrainka przeterminowała swój pobyt na terytorium Unii Europejskiej. Chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej podrobiła stemple kontroli granicznej z przejścia lotniczego w Salonikach (Grecja), które miały potwierdzać, że kobieta opuszczała terytorium UE.

Ukrainka usłyszała zarzut popełnienia przestępstwa fałszerstwa dokumentu za co została skazana na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby 2 lat. Kobieta otrzymała również zakaz wjazdu do Polski przez okres 1 roku.

W ustalaniu autentyczności stempli pomógł polskim strażnikom granicznym funkcjonariusz austriackiej policji, oddelegowany do Bieszczadzkiego OSG w ramach operacji prowadzonej przez Agencję FRONTEX.

W tym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już ponad 250 cudzoziemców głownie obywateli Ukrainy, którzy mieli w swoich paszportach łącznie 660 fałszywych stempli kontroli granicznej. Rekordzistka – obywatelka Ukrainy zatrzymana w sierpniu na przejściu granicznym w Medyce miała w swoim dokumencie łącznie 26 fałszywych stempli polskiej, litewskiej i austriackiej kontroli granicznej.

14-126571BiOSG

07-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)