REKLAMA
TORUS

GRANICA: Fałszywe greckie stemple w paszporcie Ukrainki

MEDYKA / PODKARPACIE. W poniedziałek 4 grudnia, 29 – letnia obywatelka Ukrainy posłużyła się na przejściu granicznym w Medyce paszportem, w którym figurowały fałszywe stemple greckiej kontroli granicznej.

Ukrainka przeterminowała swój pobyt na terytorium Unii Europejskiej. Chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej podrobiła stemple kontroli granicznej z przejścia lotniczego w Salonikach (Grecja), które miały potwierdzać, że kobieta opuszczała terytorium UE.

Ukrainka usłyszała zarzut popełnienia przestępstwa fałszerstwa dokumentu za co została skazana na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby 2 lat. Kobieta otrzymała również zakaz wjazdu do Polski przez okres 1 roku.

W ustalaniu autentyczności stempli pomógł polskim strażnikom granicznym funkcjonariusz austriackiej policji, oddelegowany do Bieszczadzkiego OSG w ramach operacji prowadzonej przez Agencję FRONTEX.

W tym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już ponad 250 cudzoziemców głownie obywateli Ukrainy, którzy mieli w swoich paszportach łącznie 660 fałszywych stempli kontroli granicznej. Rekordzistka – obywatelka Ukrainy zatrzymana w sierpniu na przejściu granicznym w Medyce miała w swoim dokumencie łącznie 26 fałszywych stempli polskiej, litewskiej i austriackiej kontroli granicznej.

14-126571BiOSG

07-12-2017
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.