REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Miał czerwoną notę Interpolu. Został zatrzymany na przejściu granicznym w Korczowej

GRANICA. Funkcjonariusze SG z drogowego przejścia granicznego w Korczowej zatrzymali ob. Mołdowy poszukiwanego na podstawie czerwonej noty Interpolu.

14 grudnia funkcjonariusze SG z przejścia drogowego w Korczowej zatrzymali w trakcie odprawy granicznej poszukiwanego na podstawie czerwonej noty Interpolu 25-letniego ob. Mołdawii.

Mężczyzna był poszukiwany przez mołdawski wymiar sprawiedliwości za kradzież pieniędzy i złotej biżuterii. Czerwona nota oznacza najwyższy stopień międzynarodowych poszukiwań i jest informacją dla służb wszystkich krajów, że poszukiwany jest niebezpiecznym przestępcą.

Zgodnie z procedurą został przekazany Prokuraturze Okręgowej w Przemyślu i do momentu wszczęcia procedury ekstradycyjnej, będzie przebywać w areszcie.

Od początku roku, na granicy polsko-ukraińskiej funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zrealizowali ponad 2 tys. zleceń dotyczących zatrzymania osób figurujących w bazach danych SIS. Oprócz tego zatrzymano ponad 200 osób poszukiwanych przez Interpol, w tym pięciu poszukiwanych na podstawie czerwonej noty Interpolu.

14-127119

BiOSG

15-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)