REKLAMA
REKLAMA

Gwiazdy Jazzu w Sanockim Domu Kultury. Wystąpią Sibel Köse, Adam Bałdych, Leszek Możdżer

„Gwiazdy Jazzu w Sanockim Domu Kultury” to cykliczna impreza, której początki sięgają  2009 roku. Krótką historię tego wydarzenia tworzyli najwybitniejsi muzycy

m.in. Michał Urbaniak, Tomasz Stańko, Artur Dutkiewicz, Marcin Wasilewski, Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Henryk Miśkiewicz, Aga Zaryan, Anna Maria Jopek, Wojciech Karolak,  Piotr Wojtasik, Dominik Wania, Janusz Muniak. Wysoki poziom artystyczny, niepowtarzalna atmosfera, sprawność organizacyjna i finansowa, wszystko to spowodowało, że sanocki festiwal zyskał sobie renomę w środowisku jazzowym.

slider

Tegoroczna edycja, która odbędzie w Sanoku od 16 do 19 marca, zapowiada się bardzo interesująco. Na początek (16 marca) wystąpi pierwsza dama tureckiego jazzu Sibel Köse. Ta niezwykła artystka, jedną z pierwszych nagród otrzymała na Międzynarodowym Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Śpiewa doskonale w kilku językach: tureckim, angielskim, francuskim i portugalskim, a jej charakterystyczny głos przyciąga magnetyzmem i oryginalną barwą brzmienia. Sibel Köse pojawi się w towarzystwie tria Bogdana Hołowni co jest dodatkową atrakcją koncertu.

W kolejnym dniu zmiana nastroju. Festiwalowej publiczności zaprezentuje się znakomity polski skrzypek Adam Bałdych. Mistrzostwo techniczne, wirtuozeria przy dużej skali emocjonalności, tworzą niespotykane klimaty muzyczne o czym będziemy się mogli przekonać 17 marca. Z koncertu tego młodego, choć już doświadczonego muzyka, publiczność nigdy nie wychodzi obojętna.

Tradycją „Gwiazd Jazzu…” jest prezentacja dokonań legendarnych polskich zespołów jazzowych. Tak będzie i tym razem. 18 marca wystąpi  Trio Andrzeja Jagodzińskiego. Lider zespołu to niezwykle popularny wykonawca, który swoimi aranżacjami jazzowymi muzyki klasycznej  fascynuje już kolejne pokolenia słuchaczy.

Na finał festiwalu, Leszek Możdżer – artysta niepowtarzalny, wizjoner i odkrywca nowych muzycznych przestrzeni, człowiek którego twórczość nie wymaga dodatkowych komentarzy.

Zanosi się na świetne, jazzowe granie.

gwiazdy jazzu_17_plakat_cmyk

materiały nadesłane

28-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)