REKLAMA
Praca Auto Serwis
Janas Podłogi
REKLAMA

INTERWENCJA: „Byliśmy pozbawieni możliwości dojazdu do własnych domów. Jak przetrwać do wiosny?”

SANOK / PODKARPACIE. Mieszkańcy ulicy Słowiczej w dzielnicy Olchowce skarżą się na stan drogi dojazdowej do swoich domów. – Byliśmy pozbawieni możliwości dojazdu do posesji przez dwa dni. Na własny koszt utwardziliśmy nawierzchnię 17 tonami klińca. Ale co będzie dalej? Jak przetrwać do wiosny? – pytają.

Nasi rozmówcy zaznaczają, że ulicą Słowiczą zarządza sanocki magistrat.

Nawierzchnia wygląda tragicznie. Można utonąć w tym błocie. Po roztopach i deszczach nie da się tamtędy przejechać. Robimy co możemy we własnym zakresie, a magistrat nie chce pomóc. Proszę pomyśle co by było gdyby karetka musiała tędy przejechać? – mówią mieszkańcy.

O sytuację zapytaliśmy Edwarda Olejko, wiceburmistrza Sanoka do spraw gospodarki komunalnej i architektury.

Co roku utwardzamy drogi w ramach remontów. Z uwagi na to, że Słowicza jest jedną z młodszych w Sanoku, musi czekać w swojej kolejce – wyjaśnia wiceburmistrz. – Zamiast zwozić na drogę kliniec czy tłuczeń, co według mnie przy takiej pogodzie i rozmokłym terenie nie ma sensu, postanowiliśmy zdjąć wierzchnią warstwę błota i ułożyć płyty drogowe w miejscu najbardziej kłopotliwym na tym odcinku. Dalsze prace będą możliwe jak będzie sucho. Natomiast nie ma mowy o wyasfaltowaniu tego odcinka w najbliższym czasie – precyzuje Olejko.

Według mieszkańców Słowiczej płyty rozwiązują problem częściowo.

Kilka lat temu jeden z sąsiadów utwardził tę drogę praktycznie samodzielnie. Z kolei 2 lata temu rozkopano ją przy budowie kanalizacji. Od tamtej pory pojawiają się trudności. O ile w ubiegłym roku mieliśmy lekką zimę i suchą wiosnę, to teraz pojawiają się olbrzymie problemy. Jak w takich warunkach przetrwać? Płyty pomogą tylko na niewielkim odcinku, a co z dalszym przejazdem? – pytają Czytelnicy. – Kilkakrotnie zwracaliśmy się z prośbą w tej sprawie do magistratu. Kazano nam uzbroić się w cierpliwość – kwitują mieszkańcy.

24-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)