REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: Dziura na dziurze, a zamiast asfaltu słoma. Auta jadą slalomem (ZDJĘCIA)

SANOK, LISZNA / PODKARPACIE. – Droga jest w opłakanym stanie, zwłaszcza po zimie. Nie ma możliwości, aby bezpiecznie z niej korzystać, o czym świadczą pozostałości po kołpakach pozostawione na jezdni – tak jeden z naszych Czytelników opisuje drogę w kierunku Lisznej.

Internauta podkreśla, że dojeżdżając do pracy zawieszenie każdego samochodu korzystającego z tej drogi ulega niszczeniu w ekspresowym tempie.

Głębokie dziury powodują, że maksymalna, możliwa prędkość w tym slalomie to 10-15 km/h – dodaje Czytelnik.

Kierowcy postanowili stworzyć sobie nowy fragment drogi, wyjeżdżając na pobocza, co widać na fotografiach przesłanych do redakcji.

Czytelnik stawia także kolejne pytanie.

– W jaki sposób można uzyskać zwrot kosztów za naprawy urwanych lub wytłoczonych zawieszeń naszych samochodów?Przyznam, że jako użytkownik tej drogi, wymiana zawieszenia średnio co 12 miesięcy, po pewnym czasie zaczyna mocno irytować – kwituje Internauta.

a

Z pytaniem o przyszłość drogi zwróciliśmy się do Powiatowego Zarządu Dróg w Sanoku.

Takich dróg po zimie mamy kilkanaście w powiecie. Są one na trasach: Pastwiska-Puławy, Załuż-Lesko czy Mrzygłód-Tyrawa Wołoska. W okresie wiosennym, jak ruszy produkcja masy bitumicznej na gorąco, sukcesywnie będziemy mogli remontować uszkodzone nawierzchnie – mówi Wojciech Naparła, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Sanoku.

Jak dodaje istnieje tez możliwość uzyskania odszkodowań, należy jednak spełnić określone warunki.

Jeżeli samochód uległ uszkodzeniu na drodze powiatowej, można ubiegać się o stosowne odszkodowanie z uwagi na to, że wszystkie nasze drogi są ubezpieczone. Jednak należy stosownie udokumentować fakt uszkodzenia pojazdów powstałe na konkretnych trasach. Wówczas ubezpieczyciel w naszym imieniu wszczyna postępowanie w sprawie wyjaśnienia danego przypadku oraz ewentualnego odszkodowania – wyjaśnia dyrektor.

Bardziej złośliwi sami próbują zaradzić problemom komunikacyjnym na odcinku w kierunku Lisznej i powstałe dziury uzupełniają… słomą.

b

10-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)