REKLAMA
REKLAMA

KICKBOXING: Mamy mistrza Polski seniorów! Kamil Rościński najlepszy! (2 x FILM, ZDJĘCIE)

KICKBOXING: Mamy mistrza Polski seniorów! Kamil Rościński najlepszy! (2 x FILM, ZDJĘCIE)

SANOK / PODKARPACIE. Kamil Rościński reprezentujący klub Samuraj Sanok został mistrzem Polski seniorów w kickboxingu w formule low-kick! To pierwszy seniorski medal naszego zawodnika oraz klubu. Publikujemy materiał video z finałowej walki Kamila.

Trzech zawodników klubu Samuraj reprezentowało Sanok podczas mistrzostw Polski w kickboxingu w formule low-kick, które odbyły się w miniony weekend w Nowym Targu. Mówiliśmy o tym tutaj: SANOK: „Samuraje” jadą walczyć o medale mistrzostw Polski w kickboxingu. Dajcie z siebie wszystko! (FILM).

W kategorii juniorów starszych, pierwszy raz w imprezie rangi mistrzostw Polski startowali Krystian Piech (71 kg) i Kacper Gąsior (67 kg). Drugi występ wśród seniorów zaliczył natomiast Kamil Rościński (67 kg).

Debiutanci walczyli ambitnie, ale ostatecznie ulegli swoim przeciwnikom w pierwszych walkach. Zebrali jednak sporo doświadczeń, które pomogą im przy codziennej pracy na treningach i w kolejnych startach. Złoty medal zdobył najbardziej utytułowany zawodnik Samuraja Kamil Rościński, który po brązie sprzed roku, tym razem stanął na najwyższym stopniu podium!

KR1

Kamil Rościński

Stoczyłem cztery bardzo trudne walki. Wszystkie były wyrównane i niezwykle wymagające. Jestem bardzo zadowolony, że udało się sięgnąć po tytuł. To dla mnie najważniejszy medal i sukces. Jestem poobijany, muszę odpocząć, ale już za kilka dni wracam na salę i zasuwam na treningach – mówi Kamil Rościński. – Na zawodach rozmawiałem z trenerem kadry. Mówił, że skontaktuje się ze mną przed wrześniowymi mistrzostwami świata, które odbędą się w Brazylii.

MS1

Marcin Solarz

Wszyscy w klubie jesteśmy szczęśliwi ponieważ złoty medal seniorów to jeden z naszych największych sukcesów. Kamil zaprezentował się rewelacyjnie. W każdej walce za przeciwnika miał twardych zawodników i w każdy występ musiał włożyć maksimum sił, serca i determinacji. Nie sposób opisać tego, co nasz najlepszy fighter zrobił w półfinale i finale. To po prostu trzeba zobaczyć! Uważam, że Kamil był najlepszym zawodnikiem całego turnieju – relacjonuje na gorąco Marcin Solarz, prezes Samuraj Sanok. – Niestety pecha miał debiutujący Kacper, który w ćwierćfinale trafił na trzykrotnego mistrza Polski. Poprzeczkę zawiesił wysoko, ale na tak rutynowanego rywala na razie umiejętności nie wystarczyło. Szansy nie wykorzystał Krystian, który w mojej opinii przegrał wygraną walkę. Ale i on debiutował w mistrzostwach Polski, więc myślę, że zarówno przed Kacprem jak i przed Krystianem jeszcze sporo udanych walk.

Warto zaznaczyć, że miesiąc wcześniej w Legnicy, przeciwnik Krystiana zdobył mistrzostwo Polski w K-1 Rules. W Nowym Targu również był bliski potwierdzenia swojej dominacji, ale nie przystąpił do walki finałowej ze względu na kontuzję.

Zobacz również półfinałowy bój Kamila Rościńskiego. Warto oglądać do samego końca

Wszyscy zawodnicy Samuraja trenują pod okiem Artura Szychowskiego. Między innymi brązowy medalista mistrzostw Europy w karate, mistrz Polski w karate i kickbixingu, 5. zawodnik świata w K-1 Rules z 2007 roku przygotowuje sanoczan do startów w zawodach. Medal Kamila Rościńskiego był 18 krążkiem zdobytym przez jego podopiecznych w siedmioletniej historii klubu.

Te sukcesy to oprócz talentu i ciężkiej pracy na treningach samych zawodników, również zasługa trenera Artura Szychowskiego. Ma niesamowite osiągnięcia, wielką wiedzę i coś, czego nie da się wytrenować – instynkt, dzięki któremu potrafi niemal bezbłędnie rozpracowywać przeciwników naszych zawodników – mówi Marcin Solarz.

W kuluarach mówiło się o propozycjach walk zawodowych dla sanockiego mistrza. Gdyby udało się do nich doprowadzić, byłby to nowy etap w karierze Rościńskiego. Przypomnijmy, że w czerwcu podczas gali Angels of Glory, pierwszą walkę zawodową stoczyła zawodniczka Samuraja Aneta Kopeć. Przegrała nieznacznie z utytułowaną Iwoną Nierodą, jednak pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie.

1

Kamil Rościński (drugi od lewej) krótko po zdobyciu tytułu mistrza Polski w kickboxingu

24-04-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)