REKLAMA
REKLAMA
Guardia

Kolejny agresywny mężczyzna na przejściu granicznym (ZDJĘCIE)

GRANICA. Na przejściu granicznym w Korczowej 37 – letni Polak zachowywał się agresywnie wobec funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz Służby Celno – Skarbowej. Mężczyzna nie chciał się również poddać czynnościom kontrolnym gdyż jak się później okazało próbował przemycić papierosy bez polskich skarbowych znaków akcyzy.

We wtorek 28 listopada, funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Służby Celno – Skarbowej kontrolowali mężczyznę wracającego z Ukrainy. Istniało uzasadnione podejrzenie, że może on przewozić towary akcyzowe. Polak nie chciał pozwolić na przeszukanie swojej odzieży wierzchniej, zaczął zachowywać się agresywnie wobec funkcjonariuszy oraz próbował uciec z miejsca kontroli. Funkcjonariusze użyli wobec niego środków przymusu bezpośredniego – chwytów obezwładniających. Jak się okazało mężczyzna rzeczywiście przemycał papierosy w ponadnormatywnych ilościach (ok. 500 sztuk papierosów).

37 – latek oprócz tego, że zostanie ukarany za popełnienie wykroczenia skarbowego to odpowie również za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy za co grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Policji.

14-126279

BiOSG

01-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)