REKLAMA
REKLAMA

Kombinacje z pieczątkami. Podrobione znaki przy badaniach technicznych

KROŚCIENKO / PODKARPACIE. W ciągu ostatniego tygodnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krościenku ujawnili podczas kontroli granicznej 6 przypadków posłużenia się dowodami rejestracyjnymi z podrobioną pieczęcią badań technicznych.

Co ciekawe pieczęć pochodziła z konkretnej tej samej stacji diagnostycznej znajdującej się na terenie województwa podkarpackiego.

Podrobiona pieczęć

Sfałszowanymi dowodami rejestracyjnymi posługiwali się obywatele Ukrainy – kierowcy pojazdów zarejestrowanych na współwłasność z Polakami.

Funkcjonariusze SG z Krościenka skontaktowali się z właścicielem stacji diagnostycznej, który potwierdził, że pojazdy te nie były nigdy u niego sprawdzane. Co więcej strażnicy graniczni ustalili, że samochody w dniu rzekomych badań nawet nie znajdowały się na terenie Polski.

6

W ujawnionych w PSG w Krościenku przypadkach pojazdy nie spełniały wymogów technicznych, prawdopodobnie w ogóle nie przeszłyby badań technicznych.

Obywateli Ukrainy, którzy posługiwali się dowodami rejestracyjnymi z podrobionymi badaniami technicznymi, przesłuchano w charakterze podejrzanych o popełnienie przestępstwa (posługiwanie się fałszywymi dokumentami), grozi im za to kara grzywny, pozbawienia wolności lub ograniczenia wolności do 5 lat.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Krościenku prowadzą w tej sprawie dalsze czynności, które zmierzają do ustalenia sprawców podrobienia pieczęci.

Postępowanie prowadzone jest nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lesku.

5

BiOSG

02-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)