REKLAMA
REKLAMA

KRONIKA POLICYJNA: Jazda na promilach, 6-letni zakaz prowadzenia i potrącenie pieszej

SANOK / PODKARPACIE. W minionym tygodniu sanoccy policjanci najczęściej odbierali zgłoszenia o kradzieżach. Znalazł się też kierowca, który wsiadł za kierownice mimo zakazu oraz kierujący z ponad 2 promilami w organizmie.

Kradną na potęgę

Na Kochanowskiego nieznany sprawca okradł mieszkanie. O zdarzeniu zawiadomiła mieszkanka powiatu sanockiego. Złodziej dopasowanym narzędziem otworzył drzwi wejściowe do mieszkania, przeszukał pomieszczenia i zabrał 100 złotych oraz biżuterię.

Na Traugutta kobiecie skradziono kartę kredytową. Nieznany sprawca zbliżeniowo zapłacił skradzioną kartą w kilku punktach handlowych, powodując straty w kwocie 184,85 złotych.

46-letnia mieszkanka powiatu sanockiego zawiadomiła, że złodziej zabrał jej telefon komórkowy marki Lenovo o wartości 400 zł. Do zdarzenia doszło na sali treningowej w Zahutyniu.

W Besku 51-latkowi skradziono aparat fotograficzny. Mężczyzna zawiadomił, że nieznany mu sprawca ukradł przedmiot marki Olympus wraz z kartą pamięci 4GB, o łącznej wartości 1200 zł.

W Bukowsku 25-latkowi z zamkniętego samochodu, zaparkowanego na posesji, zkradziono tubę basową, wzmacniacz, adapter MP3, gałkę zmiany biegów, mieszek lewarka i kluczyki do samochodu. Ogólna wartość skradzionych przedmiotów wyniosła 760 zł.
69-letnia mieszkanka powiatu sanockiego zawiadomiła, że na terenie dworca autobusowego w Sanoku nieznany mężczyzna ukradł jej skórzaną torebkę. Wewnątrz znajdował się portfel z pieniędzmi i dokumenty. Wartość skradzionych przedmiotów wynosiła około 800 zł. Sprawca został zatrzymany w trakcie ucieczki przez dwóch przechodniów i niezwłocznie przekazany skierowanym na miejsce policjantom.

Pracownikowi Geofizyki Toruń S.A. skradziono akumulator m-ki MXB wraz z obudową, którego wartość wynosi 712 zł. Akumulator był zamontowany w linii sejsmiczne,j służącej do odczytu danych w związku z poszukiwaniem ropy i gazu.

19-letni mieszkaniec powiatu sanockiego zawiadomił, że nieznany mu sprawca wykorzystując chwilowe pozostawienie volkswagena na parkingu, przez uchylone okno ukradł saszetkę, w której znajdowały się dokumenty. Wartość strat wyceniono na kwotę 50 zł.

Mieszkaniec powiatu telefonicznie poinformował policję, że nieznany sprawca włamał się do jego domu. Nie wiedział, że ktoś jest w środku. Spłoszyła go kobieta przebywająca w domu.

303-122568-768x515

Groźby

30-letni mieszkaniec powiatu sanockiego zawiadomił policję, że znane mu osoby kierowały wobec niego groźby karalne pozbawienia zdrowia i życia. Wulgaryzmy i groźby wzbudziły u zawiadamiającego uzasadnioną obawę, że zostaną spełnione.

Miał ponad 2 promile

Policjanci w trakcie kontroli drogowej ujawnili, że 49-latek kierujący hondą ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Zdarzenia na drodze

Kierujący opel dojeżdżając do wzniesienia jezdni nie zachował należytej ostrożności i uderzył w citroena. Ten z kolei uderzył w stojący przed nim VW i renault. Kierowca citroena i pasażerka z obrażeniami ciała zostali zabrani do szpitala. Wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Potrącenie pieszej

23-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego kierując samochodem osobowym na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił prawidłowo przechodzącą 57-latkę. Piesza doznała stłuczenia głowy i żeber po lewej stronie oraz wstrząśnienia mózgu. Pozostała w szpitalu na obserwacji. Kierujący był trzeźwy.

6 lat zakazu

Sanoccy policjanci podczas kontroli drogowej ujawnili kierującego osobowym volkswagenem, który posiada 6-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 6 lat wydany przez sąd.

źródło: KPP Sanok
foto: KWP

21-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)