REKLAMA
REKLAMA

KRONIKA POLICYJNA: Jazda na promilach, 6-letni zakaz prowadzenia i potrącenie pieszej

SANOK / PODKARPACIE. W minionym tygodniu sanoccy policjanci najczęściej odbierali zgłoszenia o kradzieżach. Znalazł się też kierowca, który wsiadł za kierownice mimo zakazu oraz kierujący z ponad 2 promilami w organizmie.

Kradną na potęgę

Na Kochanowskiego nieznany sprawca okradł mieszkanie. O zdarzeniu zawiadomiła mieszkanka powiatu sanockiego. Złodziej dopasowanym narzędziem otworzył drzwi wejściowe do mieszkania, przeszukał pomieszczenia i zabrał 100 złotych oraz biżuterię.

Na Traugutta kobiecie skradziono kartę kredytową. Nieznany sprawca zbliżeniowo zapłacił skradzioną kartą w kilku punktach handlowych, powodując straty w kwocie 184,85 złotych.

46-letnia mieszkanka powiatu sanockiego zawiadomiła, że złodziej zabrał jej telefon komórkowy marki Lenovo o wartości 400 zł. Do zdarzenia doszło na sali treningowej w Zahutyniu.

W Besku 51-latkowi skradziono aparat fotograficzny. Mężczyzna zawiadomił, że nieznany mu sprawca ukradł przedmiot marki Olympus wraz z kartą pamięci 4GB, o łącznej wartości 1200 zł.

W Bukowsku 25-latkowi z zamkniętego samochodu, zaparkowanego na posesji, zkradziono tubę basową, wzmacniacz, adapter MP3, gałkę zmiany biegów, mieszek lewarka i kluczyki do samochodu. Ogólna wartość skradzionych przedmiotów wyniosła 760 zł.
69-letnia mieszkanka powiatu sanockiego zawiadomiła, że na terenie dworca autobusowego w Sanoku nieznany mężczyzna ukradł jej skórzaną torebkę. Wewnątrz znajdował się portfel z pieniędzmi i dokumenty. Wartość skradzionych przedmiotów wynosiła około 800 zł. Sprawca został zatrzymany w trakcie ucieczki przez dwóch przechodniów i niezwłocznie przekazany skierowanym na miejsce policjantom.

Pracownikowi Geofizyki Toruń S.A. skradziono akumulator m-ki MXB wraz z obudową, którego wartość wynosi 712 zł. Akumulator był zamontowany w linii sejsmiczne,j służącej do odczytu danych w związku z poszukiwaniem ropy i gazu.

19-letni mieszkaniec powiatu sanockiego zawiadomił, że nieznany mu sprawca wykorzystując chwilowe pozostawienie volkswagena na parkingu, przez uchylone okno ukradł saszetkę, w której znajdowały się dokumenty. Wartość strat wyceniono na kwotę 50 zł.

Mieszkaniec powiatu telefonicznie poinformował policję, że nieznany sprawca włamał się do jego domu. Nie wiedział, że ktoś jest w środku. Spłoszyła go kobieta przebywająca w domu.

303-122568-768x515

Groźby

30-letni mieszkaniec powiatu sanockiego zawiadomił policję, że znane mu osoby kierowały wobec niego groźby karalne pozbawienia zdrowia i życia. Wulgaryzmy i groźby wzbudziły u zawiadamiającego uzasadnioną obawę, że zostaną spełnione.

Miał ponad 2 promile

Policjanci w trakcie kontroli drogowej ujawnili, że 49-latek kierujący hondą ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Zdarzenia na drodze

Kierujący opel dojeżdżając do wzniesienia jezdni nie zachował należytej ostrożności i uderzył w citroena. Ten z kolei uderzył w stojący przed nim VW i renault. Kierowca citroena i pasażerka z obrażeniami ciała zostali zabrani do szpitala. Wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Potrącenie pieszej

23-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego kierując samochodem osobowym na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił prawidłowo przechodzącą 57-latkę. Piesza doznała stłuczenia głowy i żeber po lewej stronie oraz wstrząśnienia mózgu. Pozostała w szpitalu na obserwacji. Kierujący był trzeźwy.

6 lat zakazu

Sanoccy policjanci podczas kontroli drogowej ujawnili kierującego osobowym volkswagenem, który posiada 6-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 6 lat wydany przez sąd.

źródło: KPP Sanok
foto: KWP

21-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)