REKLAMA
REKLAMA

KRONIKA POLICYJNA: Kradną na potęgę! Rowery, perfumy, przewody, sprzęt wędkarski…

SANOK / PODKARPACIE. W minionym tygodniu sanoccy policjanci najczęściej interweniowali podczas kradzieży. Złodzieje kradną na potęgę, od perfum, rowerów, przez sprzęty wędkarskie po paliwo.

Złodziej perfum

Pracownica sklepu zawiadomiła o kradzieży kilku opakowań perfum o łącznej wartości prawie 900 zł. Policjanci zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Skradzione przedmioty odzyskano i w stanie nienaruszonym zwrócono do dalszej sprzedaży.

Czujny sąsiad. Pomógł policji

38-letni mieszkaniec powiatu sanockiego zawiadomił, że nieznany mu sprawca z terenu posesji ukradł niezabezpieczony rower górski o wartości około 1500 złotych. Sprzęt odzyskano dzięki czujności sąsiada zgłaszającego. Policjanci ustalili, że ukradł go 68-latek, bez stałego miejsca zamieszkania.

Okradziona studnia

W Porażu zgłoszono kradzież czterożyłowego kabla zasilającego z wtyczką o długości około 100 m, sznura-linki plecionej o długości około 100 m oraz pompy głębinowej, stanowiących wyposażenie studni. Łączną sumę strat oszacowano na około 820 zł.

Z zakazem prowadzenia pojazdów za kierownicą

Policjanci ujawnili i zatrzymali kierującego seatem, który prowadził samochód bez uprawnień. Wobec 36-latka sąd orzekł zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do lutego przyszłego roku.

Kradzież paliwa z koparki

Mieszkaniec powiatu sanockiego zawiadomił, że na terenie placu budowy z koparki spuszczono paliwo. Nieznany sprawca zerwał zabezpieczenia i ukradł 80 litrów oleju napędowego. Wartość strat oszacowano na 300 zł. Ponadto złodziej usiłował włamać się do maszyny typu wozidło. To mu się nie udało.

Amator sprzętów wędkarskich

68-latek wykorzystał sytuację i z otwartego garażu zabrał sprzęt wędkarski, narzędzia, przewody elektryczne, słuchawki telefoniczne i puszkę kukurydzy na ogólną sumę strat 1600 zł. Sprawca został ujęty i zatrzymany na miejscu kradzieży wraz ze skradzionym mieniem. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie, a odzyskane przedmioty przekazano właścicielowi.

Zakupy na cudzą kartę

Mieszkanka powiatu sanockiego zawiadomiła, że znane jej osoby, wykorzystując chwilową nieuwagę, ukradły z torebki kartę bankomatową. następnie zrobiły zakupy za niespełna 100 złotych. Kartę odzyskano.

5881

źródło: KPP Sanok

18-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)