REKLAMA
REKLAMA

KRONIKA STRAŻACKA: Pożar w piwnicy, śmiertelne potrącenie pieszego i zabezpieczenie meczu piłkarskiego

SANOK / PODKARPACIE. W minionym tygodniu sanoccy strażacy najczęściej interweniowali na drogach powiatu, usuwali skutki zmiennej pogody oraz zabezpieczali imprezy masowe.

Zginał pieszy

W Zagórzu na ulicy Bieszczadzkiej strażacy interweniowali podczas śmiertelnego potrącenia pieszego. Zabezpieczali teren, oświetlili go oraz pomagali policji.

Pożary w piwnicy i w budynku gospodarczym

W minionym tygodniu strażacy dwukrotnie wyjeżdżali do pożarów. W Sanoku na ulicy Jagiellońskiej w ogniu stanęła piwnica w jednym z budynków handlowo-mieszkalnym. Natomiast w Besku-Poręby doszło do pożaru budynku inwentarsko-gospodarczego.

W pierwszej akcji gaśniczej uczestniczyły cztery zastępy JRG Sanok, natomiast w drugiej trzy zastępy z Sanoka oraz osiem zastępów ochotników.

Drzewa na drodze, gruz z osuwiska i zatkane przepusty

W związku ze zmienną pogodą, strażacy interweniowali na drogach powiatu, usuwając skutki ulewnych deszczy i wiatrów. I tak w Średniem Wielkiem usuwano z jezdni odłamane konary z drzewa. Z kolei w Tyrawie Wołoskiej droga była zablokowana przez powalone drzewo. Natomiast w Mrzygłodzie strażacy oczyszczali jezdnię z kamieni, które osunęły się ze skarpy i stwarzały niebezpieczeństwo dla kierowców.

W Strachocinie udrażniano przepusty drogowe po obfitych opadach deszczu.

52

Oleiste plamy na jezdni

W Zagórzu na Piłsudskiego oraz w Porażu strażacy neutralizowali plamy po substancjach ropopochodnych.

Wypadki i kolizje

W Sanoku na Dmowskiego doszło do wypadku. W tym zdarzeniu ucierpiały dwie osoby. Natomiast w wypadku na Królowej Bony w Sanoku obrażeń doznała jedna osoba.

W Besku strażacy interweniowali podczas kolizji drogowej. Nie było osób poszkodowanych.

Bezpieczeństwo imprez masowych

Ochotnicy z Nowosielec pracowali podczas zabezpieczenia meczu piłkarskiego. Natomiast ich koledzy z Mrzygłodu dbali o bezpieczeństwo w trakcie imprezy :Klimaty pogranicza” zorganizowanej w sanockim skansenie.

źródło: KP PSP Sanok

25-09-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)