REKLAMA
REKLAMA

KRONIKA STRAŻY MIEJSKIEJ: Kontrole w kotłowniach i nadużywanie alkoholu w miejscach publicznych

SANOK / PODKARPACIE. Koniec roku dla strażników miejskich był pracowity. Wśród interwencji dominowały zgłoszenia dotyczące nieodśnieżonych chodników, nadużywania alkoholu w miejscach publicznych oraz kontroli palenisk w kotłowniach.

Chodniki w śniegu 

Ze względu na warunki atmosferyczne, strażnicy miejscy bardzo często interweniowali w sprawie nieodśnieżonych chodników, śliskich dróg i nawisów śnieżnych. W przypadkach kiedy zachodziła potrzeba, miejsca najbardziej niebezpieczne zostały zabezpieczone i wyłączone dla osób postronnych.

Ranny gołąb na Daszyńskiego

Po informacji otrzymanej o rannym gołębiu na ulicy Daszyńskiego, na miejscu pojawił się patrol straży miejskiej. Złapano zakrwawionego ptaka, a następnie przewieziono go do schroniska dla dzikich zwierząt w Bukowsku.

Interwencje alkoholowe

Wielokrotnie strażnicy miejscy interweniowali w stosunku do osób nadużywających alkoholu. W dziewięciu przypadkach, gdzie istniało zagrożenia utarty zdrowia lub życia, konieczne okazało się przewiezienie tych osób na SOR, PDOZ lub do miejsca zamieszkania.

straznicy miejscy

Czym palimy w zimie?

Sezon zimowy w pełni, stąd też i kontrole palenisk w kotłowniach. Strażnicy kontrolowali zarówno domy prywatne jak i również posesje, na których prowadzona jest działalność gospodarcza. W jednym przypadku gdzie ujawniono wypalanie materiałów niedozwolonych. Kontrola zakończyła się mandatem karnym.

Wybuchowy sylwester

Czas poprzedzający noc sylwestrową jest okresem handlu materiałami pirotechnicznymi. Kontrola punktów sprzedaży przez patrole straży miejskiej na szczęście kończyły się bez konsekwencji dla handlujących. Wszyscy zostali pouczeni o zakazie sprzedaży takich materiałów osobom nieletnim.

Zadymiona Zamkowa i Rynek

Końcem roku patrol straży miejskiej służbę rozpoczął od ustalenia przyczyny mocnego zadymienia ulicy Zamkowej, Rynku i całej okolicy. Patrol ustalił miejsce pożaru sadzy w przewodzie kominowym na ulicy Żwirki i Wigury. Niezwłocznie został wezwany zastęp PSP Sanok.

źródło: SM Sanok

09-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)