REKLAMA
przeprosiny
REKLAMA

Masło droższe o połowę, więcej zapłacimy za jabłka i cukier. Ceny na Podkarpaciu poszybowały w górę

REGION / PODKARPACIE. Lipiec na Podkarpaciu upłynął pod znakiem podwyżek. W stosunku do ubiegłego roku o połowę zdrożało masło, więcej też trzeba zapłacić za jabłka, ser dojrzewający, jaja czy cukier.

Jak podaje Urząd Statystyczny w Rzeszowie lipiec na Podkarpaciu nie należał do najtańszych. W górę poszybowały ceny masła, sporo, bo w stosunku do lipca 2016 o ponad 55%, stąd średnio za krostkę płacimy około 6,05 zł. Wzrosły również ceny jabłek, margaryny, sera dojrzewającego, jaj i cukru. Więcej zapłacimy także za ryby, mięso czy olej.

Poniżej prezentujemy zestawienie cen produktów, które zdrożały oraz tych, które nieznacznie potaniały.

Mleko krowie spożywcze o zawartości tłuszczu 3%- 3,5%, sterylizowane – 1 l 2,91 zł o 0,7% mniej
Szynka wieprzowa gotowana – 1 kg 22,97 zł o 0,9% więcej
Chleb pszenno-żytni, zwykły – 0,5 kg 2,06 zł o 1% więcej
Mięso wołowe bez kości z udźca – 1 kg 30,48 zł o 1,4% mniej
Ser twarogowy półtłusty – 1 kg 13,73 zł o 1,4% mniej
Mąka pszenna – 1 kg 2,38 zł o 3,3% mniej
Kiełbasa wędzona – 1 kg 15,70 zł o 3,4% mniej
Czekolada mleczna – 100 g 4,09 zł o 3,5% więcej
Kawa naturalna mielona – 250 g 6,99 zł o 5,1% więcej
Filety z morszczuka mrożone –1 kg 25,38 zł o 6,5% więcej
Kiełbasa suszona – 1 kg 31,63 zł o 7,3% więcej
Olej rzepakowy produkcji krajowej – 1 l 6,51 zł o 7,4% więcej
Mleko krowie spożywcze o zawartości tłuszczu 2,0%- 2,5% – 1 l 2,56 zł o 7,6% więcej
Śmietana o zawartości tłuszczu 18% – 200 g 1,69 zł o 8,3% więcej
Marchew – 1 kg 2,04 zł o 10,5% mniej
Mięso wieprzowe bez kości, schab środkowy – 1 kg 18,30 zł o 10,9% więcej
Jaja kurze świeże – 1 szt. 0,48 zł o 11,6% więcej
Cukier biały, kryształ – 1 kg 3,12 zł o 12,2% więcej
Margaryna – 400 g 4,93 zł o 14,1% więcej
Pomarańcze – 1 kg 6,54 zł o 15,1% więcej
Ziemniaki – 1 kg 1,18 zł o 15,7% mniej
Cebula – 1 kg 2,17 zł o 25,4% mniej
Ser dojrzewający – 1 kg 20,20 zł o 28,3% więcej
Cytryny – 1 kg 9,42 zł o 32,1% mniej
Jabłka – 1 kg 3,48 zł o 45,6% więcej
Masło świeże o zawartości tłuszczu ok. 82,5% – 200 g 6,05 zł o 55,9% więcej

eggs-570320_960_720

źródło: US w Rzeszowie

25-08-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:



Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)